Prie Seimo rengiamas piketas už tėvų teisę auklėti vaikus (0)

Alkas.lt koliažas

Alkas.lt koliažas

Sausio 17 d., antradienį, 12 val. Vilniuje prie Seimo nuo Laisvos visuomenės institutas (LVI) visus kviečia į piketą prieš Seime tą dieną numatytas svarstyti Dovilės Šakalienės ir Mykolo Majausko pateiktas Vaiko teisių pagrindų įstatymo pataisas, kuriomis siekiama itin plačiai ir abstrakčiai apibrėžti smurtą prieš vaikus.

Piketo rengėjai skelbia, kad būtina imtis visų reikiamų priemonių apsaugoti vaikams nuo smurto, tačiau Seimui siūlomi smurto apibrėžimai yra ydingi ir sukeltų įtampą net mylinčiose ir atsakingose šeimose.

„Pataisose gausu labai abstrakčių sąvokų, kurias kiekvienas tėvas, globėjas ir specialistas interpretuotų savaip. Todėl augindami vaikus tėvai negalėtų iš anksto žinoti, ar nenusižengia įstatymui. Pavyzdžiui, psichologiniu smurtu siūloma laikyti vaiko „individualumo nepripažinimą“ ir „pozityvios socializacijos trikdymą“. Pirmuoju atveju visi ribojimai ir paliepimai galėtų būti vertinami, kaip galimas kišimasis į vaiko individualumą. Antruoju atveju būtų primestas vaikų auklėjimas vien per paskatas, nors Konstitucija numato, kad tėvai turi teisę vaikus auklėti pagal savo įsitikinimus – pasirinkti auklėjimo modelį ir nesmurtines auklėjimo priemones,“ – rašoma socialiniuose tinkluose paskelbtame kvietime.

Pataisomis taip pat siūloma į smurto prieš vaiką sąvoką įtraukti itin plačiai apibrėžtą nepriežiūrą. Tačiau kas 5 žmogus Lietuvoje gyvena skurde, 1/10 negali susimokėti mokesčių, 1/3 – pakankamai šildyti būsto. Tokios šeimos rizikuotų būti apkaltintos kaip smurtaujančios prieš savo vaikus.

Piketo rengėjų teigimu, mušti ir kitaip psichiškai ar fiziškai žaloti vaikus jau uždrausta įstatymu, už tai jau yra numatyta ir teisinė atsakomybė, o siūlomi platūs smurto apibrėžimai kovotų ne su smurtu prieš vaikus, bet su jų tėvų teise auklėti vaikus nesmurtinėmis priemonėmis. Visuomenės nerimą stiprina ir neseniai Seime užregistruoti siūlymai, itin supaprastinantys vaiko paėmimą iš šeimos.

Pranešdamas apie rengiamą piketą portalas propatria.lt rašo, kad: „Daugumos partijų pozicija dėl šių pataisų yra gana aiški: liberalai ir socialdemokratai pataisas palaikys, „tvarkiečiai“ ir LLRA-KSŠ atstovai joms nepritars, TS-LKD balsai turėtų pasiskirstyti maždaug tolygiai pagal gana akivaizdžiais vertybines takoskyras. Pataisų likimą neišvengiamai lems krikščionišką pasaulėžiūrą ir pagarbą šeimai per rinkimus deklaravusios valstiečių frakcijos balsai. Valstiečių pasirinkimas tarp savo programinių principų ir paramos D. Šakalienei turės tiesioginės įtakos Lietuvos šeimų ateičiai“. 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė