„Adventur“ kvies atrasti Lietuvą ir didingąją Dainų šventę (0)

Lietuvos dainų šventė: Folkloro diena | LNKC nuotr.

Lietuvos dainų šventė: Folkloro diena | LNKC nuotr.

Jau kitą savaitę, sausio 20-22 dienomis vyksiančioje tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur“ (Litexpo rūmai, Laisvės pr.5, Vilnius)  su dainomis ir šokiais, tautinių rūbų paroda dalyvaus ir užsienio svečius į Lietuvą atvykti kvies svarbiausias ir didžiausias šalies kultūros renginys – Lietuvos dainų šventė, kuri garsi  pasaulyje.

Lietuvos dainų šventės – viena gražiausių, įspūdingiausių ir didingiausių mūsų šalies tradicijų. Tai šventės, kuriomis didžiuojamės, branginame ir kuriame visi drauge, šventės, vienijančios visos šalies žmones – tūkstančius atlikėjų, klausytojų ir žiūrovų. 2018 m. liepą vyksianti jau 20oji dainų šventė „Vardan tos…“ skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Šventės idėja – puoselėti tautinę kultūrą, pagarbą Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms.

„Adventur“ parodoje Lietuvos dainų šventės stende lankytojams bus dalijama šventės atributika, pristatanti būsimos šventės sumanymą, programą, bus šventės nuotraukų ir  tautinių kostiumų paroda, rodomas filmas „Dainų šventė“, atskleidžiantis savitą Lietuvos tradicinę ir gyvąją šiuolaikinę kultūrą, įkvepiantis svečius iš užsienio dalytis žiniomis apie Dainų šventę savo šalyse ir kviečiantis keliautojus iš įvairių šalių atvykti į Lietuvą.

Lietuvos Dainų šventė: Dainų diena | LNKC nuotr.

Lietuvos dainų šventė: Dainų diena | LNKC nuotr.

Aplankiusiems Dainų šventės stendą, įsikūrusį trečioje salėje, bus pasiūlyta ir skaitmeninė pramoga – interaktyvus veidrodis. Prie veidrodžio ekrano priėjęs žmogus galės pasirinkti ir tariamai pasimatuoti vieno iš Lietuvos regionų tautinį kostiumą ir jį valdyti: didinti, mažinti, keisti  ir nusifotografuoti. Bus pristatyta ir šiuolaikinių technologijų naujovė – užsidėjus 3D tariamos realybės akinius bus galima mokytis liaudies šokio žingsnelių ir šokti.

Lietuvos Dainų šventė: Šokių diena | LNKC nuotr.

Lietuvos dainų šventė: Šokių diena | LNKC nuotr.

Dainų šventės rengėjas Lietuvos nacionalinis kultūros centras „Adventur“  per parodą kvies  aplankyti įdomius, smagius renginius bei koncertus:

Sausio 20 d., penktadienį, 18 val. parodų centre prasidės akcija „Visa Lietuva šoka“. Susirinkusiems gros ir tradicinių šokių mokys bei šokti kvies Vilniaus miesto folkloro ansambliai, o šiuolaikiniais ritmais atitars folkloro grupė „Vydraga“ kartu su DJ Saga. Renginį ves Loreta Sungailienė;

Sausio 21 d., šeštadienį, 16 val. koncertuos Lietuvos edukologijos universiteto dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“ – šokėjai, dainininkai ir muzikantai pristatys įspūdingą 2018 m. Lietuvos dainų šventės Ansamblių vakaro „Tėvyne mūsų“ programą;

Sausio 22 d., sekmadienį, 13 val. į vaikams ir šeimoms skirtą renginį pakvies vaikų choras „Ugnelė“. Taip pat veiks vaikų kūrybinės dirbtuvėlės – bus  galima marginti kiaušinius, karpyti iš popieriaus bei žaisti įvairius žaidimus.

Kategorijos: Etninė kultūra, Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė