Klaipėdoje vyks A. Juozaičio knygos „Kuršių nerija kaip sąžinė“ pristatymas (0)

Knygos Kursiu nerija kaip sazine.pristatymasSausio 19 dieną, 17.30 val. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje „Gerlacho palėpėje“  (H. Manto g. 25, Klaipėda) vyks knygos „Kuršių nerija kaip sąžinė“ pristatymas, kuriame dalyvaus ir knygos autorius – filosofas Arvydas Juozaitis.

„Kuršių nerija kaip sąžinė“ tai Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos dviejų kūrybinių metų rezultatas. Tai knyga apie vertybes dviejų valstybių rankose. Leidinyje pristatyti Kuršių nerijos, kaip UNESCO Pasaulio paveldo vietovės, išskirtinės visuotinės vertės elementai, nepaisant juos skiriančių valstybinių sienų.

Tikriausiai Lietuvoje sunku būtų rasti kitą kraštą, kuris turėtų tiek gražių aprašymų, būtų gavęs tiek malonių epitetų. Panašūs Epitetai ir kiti Žodžiai pradeda kartotis ir ilgainiui jų nebesigirdi. Kuršių nerija aprašyta daugybės autorių taip ir liko iki galo neįžvelgta. Ji tebėra mįslė, kurios įminimui yra per maža čia gyventi, per maža žinoti jos istoriją. Pabandykime mintimis pakilti virš jos, perverti proto ir jausmų galia, įjungti šeštąjį pojūtį bei pagauti jos esmę.

Šios knygos teksto autoriumi pasirinkome filosofijos mokslų atstovą, publicistą Arvydą Juozaitį. Keturis metus dirbdamas kultūros atašė Lietuvos Respublikos konsulate Karaliaučiuje, jis turėjo puikią progą pažinti visą Kuršių neriją, dabar suskaidytą valstybių sienomis. Autorius savo įžvalgomis kviečia mus į Kuršių neriją pažvelgti kaip į savo sąžinę.

Šiuo leidiniu siekiama suteikti dar vieną galimybę surasti ryšį su šia ypatinga vieta. Vieni žmonės pamilsta ją vos pamatę, kiti, net praleidę visą gyvenimą, jaučiasi svetimi.

Kaip pasiekti, kad vertybių saugojimas taptų visų mūsų gyvenimo būdu, o čia taikomi apribojimai padėtų tai suprasti? Kaip išlaikyti Kuršių nerijoje viešėjusio filosofo J. P. Sartre išreikštą jausmą „Jaučiuosi, lyg stovėdamas ties rojaus vartais“? Kai tai suprasime, gal tada mažiau skaudės, jog negalime čia elgtis kaip patinka.

Gausiai iliustruotos knygos apie Kuršių nerijos vertybes esmę puikiai atskleidžia rašytojo ir filosofo  Arvydo Juozaičio tekstas, bei direkcijos darbuotojų faktiniai – istoriniai  intarpai. Originalaus dizaino knyga „Kuršių nerija kaip sąžinė“ lietuvių ir anglų kalbomis išleista ilgametę patirtį turinčioje spaustuvėje „Druka“.

 Renginys nemokamas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė