Įdomusis paveldas. Panemunės pilis: pavadinimų daug, pilis – vienintelė! (0)

turistopasaulis.lt nuotr.

turistopasaulis.lt nuotr.

Panemunės ar Eperješų? O gal Gelgaudų? Eleonoravos, Vytėnų ar tiesiog Zomkaus? Skirtingose epochose labai įvairiai vadinta, Panemunės pilis yra vėl atgavusi savo pirminį pavadinimą.

Perskaitę Vilniaus dailės akademijos knygelę „Panemunės pilis: įdomusis paveldas“ sužinosite visas pilies kaitos peripetijas: statybas ir perstatymus, nuosmukius ir pakilimus keičiantis šeimininkams.

Leidinys skirtas vienam iš svarbesnių Lietuvos paveldo objektų – piliai, kurios legendinė istorija siekia net kunigaikščio Vytenio laikus, o dokumentuota prasideda 1597 m., vengrų kilmės dvarininkui Janušui Eperješui pradėjus statyti mūrinę pilį. Vėliau ją valdė Gelgaudų giminė, buvo ir kitų savininkų. Visi jie paliko pėdsakus tiek pilies, tiek Lietuvos istorijoje.

Gausiai ir iškalbingai iliustruotame leidinyje palaipsniui atskleidžiama pilies architektūros raida, jos apleidimas, niokojimas ir atkūrimas. Čia rasite ir pirmą kartą publikuojamus iškalbingus Balio Buračo užrašus, fiksuojančius jo apsilankymą tuomet Vytėnų-Gelgudų pilimi pavadintame apleistame pilies komplekse 1942 metais.

Panemunes pilis_idomusis paveldas_kpd.lt

kpd.lt nuotr.

Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2016 m., (sud. Marius Iršėnas). Apimtis: 80 p., iliustr., formatas: 13 x 20 cm, viršeliai – minkšti. ISBN 978-609-447-232-9.
Leidinį dalinai finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė