Vyks vieša paskaita apie Lietuvos povandeninio jūrinio paveldo tyrinėjimus (0)

Nuskendusio laivo prie Šventosios tyrinėjimai 2009 m. | BRIAI nuotr.

Nuskendusio laivo prie Šventosios tyrinėjimai 2009 m. | BRIAI nuotr.

Sausio 18 d. 17 val. Vilniuje, Lietuvos Mokslų akademijos (LMA) Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1), įvyks akademiko prof.  habil. dr. Vlado Žulkaus vieša paskaita „Lietuvos povandeninio jūrinio paveldo tyrinėjimai“.

Jau 15 metų Klaipėdos universiteto (KU) Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) archeologai nuosekliai tyrinėja jūros dugną, ieškodami ten nuskendusių laivų ir užlietų pakrančių. Tyrimuose naudojami KU laivai ir šiuolaikiniai dugno žvalgymo prietaisai. Archeologus domina medinių burlaivių, bet labiausiai XX a. karuose žuvusių laivų liekanos. Jūros dugne 11 – 30 m gylyje yra išlikusių senųjų krantų ir prieš 8 – 11 tūkstantmečių pakrantėse augusių miškų liekanų. Atrasti ir to meto žmonių veiklos pėdsakų. Povandeniniai radiniai yra fotografuojami ir filmuojami, todėl juos pamatyti gali visi.

Povandeninės archeologijos tyrimai | BRIAI nuotr.

Povandeninės archeologijos tyrimai | BRIAI nuotr.

Lietuva vienintelė iš Baltijos valstybių yra ratifikavusi UNESCO 2001 m. Povandeninio kultūros paveldo apsaugos konvenciją, todėl saugant ir tyrinėjant radinius yra paisoma ne tik Lietuvos įstatymų, bet ir šios Konvencijos reikalavimų. Radiniai jūroje yra reikšmingi ne tik mokslui. Siekiama sukurti povandeninį skanseną (muziejų) ir senovinių laivų liekanas parodyti narams mėgėjams prieinamose vietose.

Iki 2017 m. vasario 3 d. LMA Vrublevskių bibliotekoje veikia BRIAI darbuotojų mokslinių darbų paroda „Humanistikos regykla prie Baltijos jūros“, skirta Instituto 25 metų veiklos jubiliejui pažymėti.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė