Kviečia Pusiaužiemio šventės koncertas „Dievo žirgai. Laumės kasos“! (video) (0)

Sen Svaja | Sieloj ramu nuotr.

Sen Svaja | Sieloj ramu nuotr.

Sausio 21 d. 19 val. Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame kultūros centre (B. Radvilaitės g. 8), trys nepaprastos ir žymios tikro folkloro grupės – Ugniavijas, Sen Svaja ir Vėjopatis surengs Pusiaužiemio šventės koncertą „Dievo žirgai. Laumės kasos“

„Pusiaužiemis – yra tokia išskirtinė diena, kuomet vyksta daug spėjimų apie ateinančius orus. Visi jau išsiilgę pavasario ir jo pirmosios žalumos. Nuo pusiaužiemio jau telieka tik pusė žiemos. Tvirti „Ugniavijo“ vyrai karinėmis giesmėmis gins mus nuo paskutinių žiemos speigų. „Sen Svaja“ merginos-laumės vilios saulę šildyti dar stipriau. Vėjopatis žadėjo nupūsti tamsos debesis“, – sako koncerto rengėjai.

„Ugniavijas“ – vyrų folkloro grupė. Karingi vyrai puoselėja lietuvybę, su didingu žvilgsniu ir pagarba žvelgia į lietuvių liaudies dainą ir darniai derančiais balsais ją atlieka. 2016 metų rugpjūtį pristatė antrąjį albumą – „Ten kur krisim“.

Pusiauziemio svente„Sen Svaja“ – trijų merginų-laumių grupė sava muzika tiek viliojanti, tiek gąsdinanti, tačiau visada intriguojanti. Grupės pasirodymuose persipina apeiginiai veiksmai ir teatrinis vaizdas. Žiūrovai visada lieka nustebinti. Sen Svaja 2015 metais yra išleidusi pirmąjį albumą „Laumių lopšinė“.

„Vėjopatis“ – senovės baltų jūrų dievo vardu pasivadinęs Nikolajus Polujanovas groja elektroninės, ambient ir chill out muzikos stilių. Jo kompozicijose gausu lietuvių liaudies dainų ir sutartinių fragmentų. Vėjopatis bendradarbiauja su įvairiais muzikantais, tad visame mitologiškame muzikiniame skambesyje galima atpažinti ir net tų pačių Ugniavijo vyrų balsus. Muzikantas nekantriai laukia pristatyti jau tuoj tuoj pasirodysiantį naująjį albumą.

„Sen Svaja“ – Mislinčius:

„Ugniavijas“ – Šimtų kartų:

„Vejopatis“ – Apejo Sauliute:

„Sen Svaja“ – Pasisėčia:

„Ugniavijas“ – Oi Šermukšnio:

„Vejopatis“ – Debesu Pokalbis:

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė