Panevėžio kraštotyros muziejuje bus pristatomos Dailės šedevrų kopijos (0)

www.panevezys.ltSausio 17 d. 16.30 val. Panevėžio kraštotyros muziejus pristatys impresionizmo klasikų sukurtų šedevrų kopijų parodą. Lankytojai galės pamatyti dailininkės Irenos Jasiūnienės nutapytas Vincento van Gogo, Polio Sezano, Polio Gogeno, Klodo Monė, Amadėjaus Modiljanio brangiausiai parduotų paveikslų kopijas.

Pasak I. Jasiūnienės, muziejuje pristatomų kūrinių idėja kilo iš noro papuošti savo namus, išbandyti galimybes tapant.Vėliau tai virto savotišku hobiu, kelionių įspūdžių perteikimu – Vincento van Gogo kūrinį nutapė grįžusi iš kelionės po Pietų Prancūziją, lankydamasi vietovėse, kuriose kūrė garsusis dailininkas. Svarbu ir tai, kad dalies šių paveikslų originalų net neįmanoma pamatyti, nes jie saugomi privačiose kolekcijose. Vienintelis būdas pažinti šiuos šedevrus yra grožėtis jų kopijomis. Pinigai čia minimi todėl, kad žinotumėme, jog visi I. Jasiūnienės nutapyti paveikslai yra brangiausiai pasaulyje parduotų dailės kūrinių sąrašuose. Pamatyti preciziškai atliktas garsiausių pasaulio menininkų darbų kopijas – tai tarsi maža dalele prisiliesti prie dailės istorijos.

Parodos kuratorė, muziejininkė Vaida Goberienė neabejoja, kad pristatomi dailininkės kūriniai sulauks didelio lankytojų susidomėjimo. Pirmą kartą išvydę I. Jasiūnienės darbus visi maloniai nustebinti kopijų tikslumu.

I. Jasiūnienė gimė ir užaugo Darbėnuose, Žemaitijos miestelyje. Jau daugiau kaip trisdešimt metų gyvena ir kuria Panevėžyje. Pastaraisiais metais vis daugiau laiko skiria tapybai. Idėjų ir įkvėpimo kūrybai semiasi iš ją supančios aplinkos, gamtos vaizdų, įvairių mūsų krašto vietų ar kelionėse po pasaulį pamatytų ir užfiksuotų akimirkų.

Parodą aplankyti galima iki sausio 28 d.

www.panevezys.lt

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė