Vengrija stengsis uždaryti G. Soroso finansuojamas organizacijas (4)

Viktoras Orbanas | miniszterelnok.hu, K. Silardo nuotr.

Viktoras Orbanas | miniszterelnok.hu, K. Silardo nuotr.

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas pareiškė, kad Vengrija stengsis, jog visos šalyje veikiančios nevyriausybinės organizacijos, susijusios su milijardieriumi Džordžo Soroso (George Soros), užsidarytų.

Šalis „panaudos visus turimus įrankius“, kad uždarytų visas nevyriausybines organizacijas, finansuojamas G. Soroso, kuris „tarnauja globaliems kapitalistams ir nacionalinėms vyriausybėms bando primesti politinį korektiškumą“, pareiškė ir valdančiosios Fidesz partijos viceprezidentas Silardas Nemetas (Szilárd Németh). 

Jis taip pat pridėjo, kad būtent dabar pasaulyje tam palankiausios sąlygos, nes Donaldas Trampas (Donald Trump) išrinktas JAV prezidentu.

V. Orbanas, pirmasis Europos vadovas, viešai parėmęs D. Trampo kampaniją, susilaukė Europos Komisijos ir Barako Obamos (Barack Obama) administracijos kritikos dėl to, kad, kaip pats teigia, siekia sukurti „neliberalią valstybę“. 2014 metais V. Orbanas asmeniškai pavedė valstybinei audito agentūrai ištirti šalyje veikiančius fondus, finansuojamus Norvegijos, ir pareiškė, kad iš užsienio finansuojamos vadinamosios pilietinės visuomenės grupės yra tik priedanga „apmokamiems politiniams aktyvistams“.

Vengrijos premjeras jau daugybę kartų yra ypač pabrėžęs, kokią žalą valstybei daro nevyriausybinės organizacijos, finansuojamos verslo magnato, finansų rinkų spekulianto G. Soroso, visame pasaulyje remiančio globalistines iniciatyvas.

Praeitais metais nutekinti G. Soroso valdomo Atviros visuomenės fondo dokumentai atskleidė, kaip išleidžiant šimtus milijonų JAV dolerių kairiųjų iniciatyvų paramai kišamasi į valstybių vidaus politiką visame pasaulyje. Dokumentai parodė daugiamilijoninę G. Soroso paramą naujajai Europos Sąjungos pabėgėlių politikai, siekiant Europą užgriuvusią imigracijos krizę paversti „naująja norma“ ir „pastovia būsena“.

Jie taip pat atskleidė, kaip G. Sorosas sėkmingai spaudė JAV prezidento B. Obamos administraciją padidinti į šalį kasmet priimamų pabėgėlių skaičių, nurodinėjo Hilari Klinton (Hillary Clinton), kaip elgtis užsienio politikoje, siekia pakeisti abortus draudžiančių šalių įstatymus, užčiaupti islamo kritikus bei kišasi į Europos šalių rinkimus.

D. Trampas rinkimų kampanijos metu taip pat apkaltino G. Sorosą buvimu dalimi „globalios jėgos struktūros, atsakingos už ekonominius sprendimus, kurie nuskurdino mūsų [JAV] viduriniąją klasę, apiplėšė mūsų šalį ir šiuos pinigus perkėlė į saujelės didžiųjų korporacijų bei politinių darinių kišenes“.

Parengta pagal Bloomberg.com pranešimą

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė