Kuriama nemokama mobiliosios jausminės savipagalbos programėlė (0)

bcfedigitalmedia.com nuotr.

bcfedigitalmedia.com nuotr.

Artimiausiu metu bus pristatyta pirmoji Lietuvoje jausminės savipagalbos mobilioji programėlė (dar vadinama apps‘u –  taikomaja programine įranga, skirta išmaniesiems telefonams, plašetiniams kompiuteriams ir kitiems mobiliesiems įrenginiams).

Šiam tikslui pasiekti buvo pasirašyta keturšalė bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, Valstybinio psichikos sveikatos centro ir UAB „TeleSoftas“.

Šios programėlės paskirtis – suteikti pirmąją emocinę pagalbą ir galimybę stebėti bei gerinti savo dvasinę sveikatą.
Tai bus nemokamas ir prieinamas visuomenei savipagalbos ir psichologinės savišvietos įrankis. Programėlės turinį sudarys ilgalaikio jausmų stebėjimo įrenginys, kognityvine elgesio terapija pagrįstos savipagalbos užduotys ir pratimai bei emocinę pagalbą teikiančių įstaigų duomenų bazė.

Pasak kūrėjų, išmanieji telefonai gali būti panaudojami asmens sveikatos būklės stebėjimui. Telefonuose įrengti pagreičio matuokliai (akselerometrai), mikrofonai, GPS, įvairūs jutikliai leidžia stebėti daugybę su sveikata susijusių būsenų – judrumą, miego kokybę, širdies plakimą, kraujo spaudimą ir net alkoholio suvartojimą. Įvairios programėlės taip pat suteikia galimybę pačiam stebėti ir vertinti savo sveikatos būklę. Tokio pobūdžio programėlės dažniausiai yra skirtos dvasinės sveikatos sutrikimams – depresijos, streso, bipolinio sutrikimo, valgymo sutrikimų požymių, savižudybių rizikos stebėjimui.

Su šiomis mobiliosiomis programėlėmis galima ne tik stebėti, bet ir taisyti savo sveikatos būklę. Dvasinei sveikatai gerinti skirtose programėlėse dažnai taikomi kognityvine elgesio terapija grįsti savipagalbos pratimai, kurie čia pat gali padėti sumažinti ankstyvuosius streso, depresijos ir kitų emocinių sunkumų požymius. 

Kognityvinė elgesio terapija yra viena iš psichoterapijos rūšių, aiškinanti, kaip yra susiję žmogaus mintys, jausmai ir elgesys, kokią įtaką žmogaus sprendimams daro jo kertiniai įsitikinimai ir patirtis juos įgyvendinant. 

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Mokslas, Psichologija, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė