Įteiktos 2016 m. Laisvės premijos (video) (0)

Įteiktos 2016 m. Laisvės premijos | lrp.lt nuotr.

Įteiktos 2016 m. Laisvės premijos | lrp.lt nuotr.

Sausio 13 d. Vilniuje, Seimo Kovo 11-osios Akto salėje Prezidentui Valdui Adamkui ir buvusiam Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Vytautui Landsbergiui įteiktos 2016 metų Laisvės premijos.

Laisvės premijų įteikimo iškilmėse Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis V. Adamkui ir V. Landsbergiui įteikė Laisvės statulėles, Seimo narė, Laisvės premijų komisijos pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė – Laisvės premijos diplomus.

„Valdas Adamkus ir Vytautas Landsbergis – valstybės architektai ir statytojai, valstybingumo simboliai ir garantai, esmingai prisidėję ne tik prie Lietuvos laisvės, bet ir prie jos saugumo užtikrinimo – atvedę mus į NATO ir Europos Sąjungą. Jie išmintingi telkėjai tarptautinėje bendruomenėje palaikymo balsų Vidurio ir Rytų Europos valstybių laisvės siekiui.

Landsbergiška drąsa ir Adamkiška diplomatija – mūsų valstybės gaivus pavasarinis vėjas, atnešęs veržlumo, galimybių kurti ir dirbti Lietuvai. Laisvės premija – mūsų visų padėka Jums“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Visada kartojau ir kartosiu, kad 1991 m. sausio 13 d. įvyko stebuklas. Tauta, gyvu žiedu apsupusi Parlamentą, televizijos pastatą, transliacijos bokštą, gynė ne pastatus ir ne juose esančius žmones, tauta gynė save ir savo prigimtinę teisę į orų gyvenimą. Ačiū visiems, kurie budėjo tada ir budi šiandien ir ačiū už garbingą įvertinimą, kurį priimu kaip to paties bendro budėjimo, bendro darbo, bendro gyvenimo vardan laisvės ženklą“, – iš Kovo 11-osios Akto salės tribūnos sakė Prezidentas V. Adamkus.

„Garbingas apdovanojimas, kurį man skyrė naujasis Seimas ir aš jam dėkoju, skatina pamąstyti apie laisvę ir Lietuvos kelius į laisvę. Kalbėsiu ne apie premijas. Mūsų visų didžioji premija – kad vis dar esame. Ir esame ten, kur pasirinkome būti. Ir buvo aukštesnė jėga, kuri mus globojo“, – sakė Laisvės premijos laureatas profesorius V. Landsbergis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė