Seime po pateikimo pritarta siūlymui mažinti Seimo narių skaičių ir paankstinti rinkimus (0)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Sauiso 12 d.Seimas po pateikimo pritarė Konstitucijos 55 ir 57 straipsnių pataisų projektui Nr. XIIIP-259, kuriuo siūloma sumažinti Seimo narių skaičių bei pakeisti rinkimų datą. 

Šį projektą pristatė Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis. Teikiamu projektu Seimo narių skaičių siūloma mažinti nuo 141 iki 101.

„Mes dabar kalbame ne apie konkretų rinkėjų skaičių vienam išrinktam Seimo nariui, o kalbame apie Seimą, Seimo narių skaičių, kurie sugebėtų atlikti tas pareigas, kurios yra Konstitucijos suteiktos Seime. Manau, 101 Seimo narys tai nesunkiai padarytų. Debatuose ir rinkimuose aš negirdėjau nė vienos partijos pareiškimo, kad Seimo narių skaičiaus nereikėtų mažinti. Visos partijos visuose debatuose visi kandidatai kalbėjo apie tai, kad tą reikia padaryti“, – sakė R. Karbauskis.

Taip pat siūloma, kad eiliniai Seimo rinkimai būtų rengiami Seimo narių įgaliojimų pabaigos metais ne spalio, bet kovo mėnesio antrą sekmadienį.

Projektui po pateikimo pritarė 67, prieš balsavo 22, susilaikė 34 Seimo nariai.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, taip pat bendru sutarimu pritarta pasiūlymui pavesti Konstitucijos komisijai apsvarstyti šį projektą.

Konstitucijos pataisas plenariniame posėdyje siūloma svarstyti pavasario sesijoje.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė