Po Rambyno regioninį parką jau galima keliauti interaktyviai (0)

N.Levkovskajos nuotr.

N.Levkovskajos nuotr.

Rambyno regioninio parko direkcija baigė įgyvendinti Lietuvos Kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą „Mažosios Lietuvos paveldo vertybių aktualizavimas ir sklaida sukuriant Rambyno regioninio parko istorijos ir kultūros paveldo objektų interaktyvų erdvės modulį“ .

Vaizdo, garso ir kitų efektų pagalba supažindinama su Rambyno apylinkėmis nuo seniausių mums žinomų laikų (skalvių genties) iki mūsų dienų. Interaktyvioje erdvėje sukurtame Rambyno regioninio parko apylinkių žemėlapyje pateikiami trys pagrindiniai archeologiniu, istoriniu ir gamtiniu požiūriu svarbus kraštovaizdžio kompleksai, esantys Rambyno regioniniame parke.

Tai Rambyno-Bitėnų, Šereiklaukio ir Vilkyškių apylinkės. Pažintis su kiekvienu iš jų yra skirstoma į tris laikotarpius: baltiškąjį (skalvių genties), vokiškąjį  (Prūsų Lietuvos)ir lietuviškąjį (Lietuvos Respublikos). Tokiu būdu parodoma krašto raida istoriniu-kultūriniu ir gamtiniu aspektu.

Šis virtualus turas, tai kelionė laiku, kuri pažintine prasme svarbi dabarties Lietuvos gyventojams, jaunajai kartai-moksleivijai , studentams, norintiems susipažinti  su viena ryškiausių Mažosios Lietuvos etnoregiono dalių – Rambyno apylinkėmis. Interaktyvi pažintinė kelionė svarbi po pasaulį išsibarsčiusiems buvusiems Mažosios Lietuvos gyventojams, po antrojo pasaulinio karo priverstiems palikti savo gimtinę, taip pat jų palikuonims, besidomintiems šiuo kraštu, galbūt planuojantiems čia atvykti.

Šiuo naujai sukurtu interaktyviu gaminiu galima mėgautis  Rambyno regioninio parko direkcijos svetainėje  arba Svetainėje Gidas 360.

Informacija ture pateikiama lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis. Lietuvių kalba papildomai sukurta ekskursija  auto gido pagalba. Virtualus turas pritaikytas naudojimui išmanuosiuose įrenginiuose.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė