Pilietiškumo veiksmas – „Atmintis gyva, nes liudija“ (1)

Pilietiškumo veiksmas „Atmintis gyva, nes liudija" | L. Grigaitytės nuotr.

Pilietiškumo veiksmas – „Atmintis gyva, nes liudija“ | L. Grigaitytės nuotr.

Sausio 13 d., 8 val., Visoje Lietuvoje, bus uždegtos vienybės ir atminties žvakutės. Žvakutės bus deginamos pastatų languose, kad jų švieselės matytųsi lauke. Žvakelės bus deginamos lygiai dešimt minučių.

Šiuo veiksmu siekiama priminti – prieš dvidešimt šešerius metus pasiektą pilietinę pergalę.

Itin didelis dalyvių skaičius (virš 1500 Lietuvos mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų) jau atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti narių ir sumanymą globojančios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą ir dalyvaus Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje – „Atmintis gyva, nes liudija“.

Prieš 26 metus, mes nebuvome NATO ir ES nariais, mūsų šalies teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė. Tačiau, vieninga ir laisvės trokštanti tauta, apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Mūsų kova žavėjosi ir mus palaikė demokratines vertybes išpažįstanti tarptautinė bendruomenė ir kitos, iš totalitarinio režimo gniaužtų trokštančios išsivaduoti, tautos.

„Kasmet, auštant Sausio 13-osios rytui,  tebejuntame ypatingą 1991-ųjų dvasią, kai tauta buvo pasiryžusi ginti iškovotą laisvę bet kokia kaina. Tegul žvakės liepsna kiekvieno mūsų lange bus nepamirštamo sausio laužų atspindys ir vienybės ženklas“, – prie pilietinio sumanymo prisijungti kviečia, jos globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, mūsų stiprybė buvo, yra ir bus – vienybė. Uždegdami žvakeles, parodysime savo vienybę ir pasiryžimą ginti iškovotą laisvę, demokratiją ir žmogaus teises bei nesitaikstyti su jų pažeidimais šalies viduje bei tarptautiniuose santykiuose.

Tarptautinė komisija, šį pilietinį renginį rengia kasmet, nuo 2008 metų. Jis – „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ sudėtinė dalis

„Kviečiame visus geros valios žmones prisijungti ir paminėti iškovotą istorinę pergalę kartu!“, – kviečia renginio rengėjai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė