Akibrokštas euroskeptikams – žalieji į Europos Parlamento pirmininko pareigas siūlo britę (video) (0)

Džein Lambert (Jean Lambert) | wikipedia.org nuotr.

Džein Lambert (Jean Lambert) | wikipedia.org nuotr.

Šią savaitę kandidatai į Europos Parlamento pirmininkus susitinka su frakcijomis. Tarp kandidatų yra ir Europos Parlamento Žaliųjų/ELA grupės narė Džein Lambert (Jean Lambert). Pasak Europos Parlamento nario Bronio Ropės, Žaliųjų sprendimą siūlyti į pirmininko poziciją D. Britanijos atstovę paskatino tiek noras inicijuoti pokyčius pačiame Parlamente, tiek parodyti, koks svarbus šiomis dienomis yra solidarumas.

„Iki šiol Europos Parlamento didžiosios grupės pasidalindavo vadovaujančias pozicijas. Tačiau šiemet viskas sugriuvo. Didžiosios koalicijos nebėra. Tai sveikintinas pokytis, tačiau turime žengti dar toliau. Todėl norime kurti atviresnį visuomenei, skaidresnį ir demokratiškesnį Europos Parlamentą. Kartu Žalieji siekia parodyti, kad europinės vertybės, jų išsaugojimas yra kaip niekada svarbūs, ir šiuo metu ne laikas žaisti užkulisinius žaidimus tarp didžiųjų frakcijų“, – sako Europos Parlamento narys Bronis Ropė.

Pasak B. Ropės, Londone išrinktos Europos Parlamento narės kandidatūra turėtų atkreipti tiek visuomenės, tiek politikų dėmesį į solidarumo stoką Europoje ir paskatinti daugiau jėgų skirti bendradarbiavimui.

„Kaip bebūtų liūdna, tai tikriausiai paskutinė galimybė išrinkti D. Britanijos atstovę Europos Parlamento pirmininke. Ir mano nuomone, Jean Lambert tam puikiai tiktų. Ji tiki Europos Sąjungos ateitimi, jos reikalingumu ir nauda Europai. Pasižymėdama atkaklumu, puikiais derybiniais gebėjimais, kartu ji neatstovauja siauram ratui politikų, kurie matomi tik Europos institucijų koridoriuose. Ji puikiai žino, su kokiomis problemomis kasdien susiduria paprasti žmonės“, – teigia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento narys Bronis Ropė.

Prisistatydama Dž. Lambert pabrėžė, kad būtina užtikrinti, jog Europos Parlamentas taptų labiau skaidrus, nepriklausomas, įtraukiantis, įvairialypis ir socialiai atsakingas.

„Aš noriu būti ne balsu sau, ar savo grupei, o Parlamento balsu. Nes aš tikiu, kad Parlamentas yra stipresnis, kai mes dirbame kartu, puoselėdami ir skatindami europines vertybes: žmogaus teises, demokratiją, aplinkosauginį progresą ir solidarumą. Tai vertybės, kurių dabar pasauliui reikia daug labiau, nei kada nors iki šiol“, – pristatydama pagrindinius Europos Parlamento pirmininko darbo principus, kalbėjo Dž. Lambert.

Europos Parlamento pirmininkas dvejų su puse metų kadencijai bus renkamas kitą savaitę Strasbūre. Šiuo metu baigiasi Martino Šulco kadencija. Šias pareigas jis eina antrą kartą iš eilės.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė