Pusė tūkstančio žmonių reikalauja pokyčių Lietuvos prekybos centruose (1)

Pusė tūkstančio žmonių reikalauja pokyčių Lietuvos prekybos centruose | rengėjų nuotr.

Pusė tūkstančio žmonių reikalauja pokyčių Lietuvos prekybos centruose | rengėjų nuotr.

Sausio 11 d. 14 val., Lietuvos Prekybos įmonių asociacijos vykdančiajam direktoriui, buvo įteiktas atviras laiškas. Šiuo laišku raginama tapti atsakingesniais ir pagaliau imti prekiauti „sąžiningos prekybos“ ženklu pažymėtais atogrąžų vaisiais. Toks laiškas buvo išsiųstas ir visiems prekybos centrams.

Šį atvirlaiškį, kurį parengė Žali.lt susivienijimas, pasirašė beveik penki šimtai žmonių

„Iki šiol Lietuvos vartotojams nėra leidžiama rinktis. Prekybos centrai prekiauja bananais, ananasais ir kitais atogrąžų vaisiais, kurie nėra užauginti laikantis aukštesnių reikalavimų. Todėl kiekvienas vartotojas, net ir visuotinai atsakingas, yra priverstas remti plantacijose dažną žmonių išnaudojimą, žmogaus teisių pažeidimus bei skurdo plėtrą. Pasirašiusieji atvirą laišką kviečia prekybos centrus būti atsakingesniais ir suteikti galimybę patiems vartotojams spręsti, kokius vaisių augintojus remti“, – teigia tarptautinės kampanijos „Reikalauk sąžiningų vaisių“ (angl. „Make Fruit Fare“) atstovė Lietuvoje Darija Skvarnavičiūtė.

Pasak jos, Lietuvos prekybos centrai turi visas galimybes supažindinti vartotojus su „sąžiningos prekybos“ ženklu („Fair Trade“) bei taip paskatinti žmones rinktis visuotinai atsakingų verslininkų gaminamas prekes.

„Prekybos centrai gali teigti – jog sąžiningos prekybos ženklas nėra žinomas Lietuvoje. Tačiau, juk tereikia pradėti kalbėti šia tema. Kiekvieną savaitę prekybos centrai išleidžia reklaminius leidinius. Jie išplatinami dešimtims tūkstančių vartotojų. Šie leidiniai galėtų tapti puikia paskata pirkėjams rinktis „sąžiningos prekybos“ ženklu pažymėtas prekes, tarp jų ir atogrąžų vaisius. Tai puikiai veikė kitose Europos šalyse, todėl turėtų pavykti ir Lietuvoje“, – sako D. Skvarnavičiūtė.

Pusė tūkstančio žmonių reikalauja pokyčių Lietuvos prekybos centruose | rengėjų nuotr.

Pusė tūkstančio žmonių reikalauja pokyčių Lietuvos prekybos centruose | rengėjų nuotr.

Darija Skvarnavičiūtė įsitikinusi, kad jei pirkėjai pamatytų, kokiomis sąlygomis plantacijose dirba žmonės, jiems nekiltų abejonių, dėl sąžiningos prekybos vaisių atsiradimo Lietuvoje svarbos.

„Mes visi žinome, kad Lietuvos žemdirbiai taip pat neretai skriaudžiami, tačiau tai nepalyginama su tuo, ką kasdien patiria plantacijų darbininkas. Ant galvų purškiami pesticidai, chemikalų sukelti nudegimai ir alergijos, alinantis darbas, gerokai per maži atlyginimai, terorizavimas, profesinių sąjungų narių persekiojimas ir net mirtis – tai tik keli aspektai, su kuriais tenka susidurti darbininkams“, – pasakoja Europos Komisijos remiamo projekto atstovė.

Jos teigimu, vienintelė išeitis – skatinimas keisti vartojimo įpročius ir remti tik tuos verslininkus, kurie dirba vadovaudamiesi tvaraus vystymo įsitikinimas. Būtent todėl ir yra svarbu, kad ir Lietuvoje būtų prekiaujama „sąžiningos prekybos“ ženklu pažymėtais vaisiais.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė