Daugiakultūriškumas yra kelias, vedantis į pasaulio kultūras (0)

Nurchanas Babajevas | asmeninė nuotr.

Nurchanas Babajevas | asmeninė nuotr.

Dauguma žodžių, kuriuos kasdien vartoja mūsų visuomenė, yra skirti išreikšti skirtingas emocijas, naujienas ir pamąstymus, susijusius su daugiakultūrinėmis vertybėmis. O tai reiškia, kad daugiakultūriškumas yra viena iš svarbiausių mūsų kasdieninio gyvenimo dalių. Šiandien, kai pasaulyje daugiakultūriškumo situacija yra sudėtinga, Azerbaidžane gyvename remdamiesi šiomis vertybėmis. Jas palaiko visuomenė ir vyriausybė.

Azerbaidžane buvo sunaikinti istoriniai paminklai ir mečetės, laikomos šalies istoriniu lobiu. Tai rodo, kad kartais teroristai ir keleiviai bando ištrinti kultūrinę ir istorinę tapatybę, siekdami pasiimti savo pelno, naudos dalį.

Šiuolaikinis pasaulis ir tarptautinė bendruomenė turi stengtis išvengti vandalizmo aktų ir turi daryti viską, kad sukurtų palankias sąlygas natūraliam daugiakultūriškumo vystymuisi, ne pasitelkiant jėgą ar žudynes.

2014 m. Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas pasirašė dekretą dėl „Tarptautinio daugiakultūriškumo centro Baku įsteigimo“. Prezidentas įsakė papildomomis priemonėmis Azerbaidžane stiprinti religinę kultūrą, toleranciją, religijų ir kultūrų dialogą. Valstybė ir Heidaro Alijevo fondas taip pat atkūrė sugriautus religinius paminklus ir pradėjo statyti naujus.

Ilhamas Alijevas yra pareiškęs, kad daugiakultūriškumas yra Azerbaidžano gyvenimo būdas. Ir šių taurių minčių rezultatas – Azerbaidžane paskelbti daugiakultūriškumo metai.

Mūsų šalyje yra sudarytos visos sąlygos laisvam įvairių tautų, religinių, etninių grupių ir kultūrų žmonių gyvenimui ir mąstymui. Didžiuosius renginius, tokius kaip Pirmosios Europos žaidynės, „Formulė-1“, „42-FIDE“ pasaulio šachmatų olimpiada, kuriuos organizavo azerbaidžaniečių Vyriausybė, pripažino pasaulis ir šalies visuomenė. Tuo pačiu metu, sprendimas dėl VII Globaliojo forumo Baku, kurį organizavo UNAOC (Jungtinių Tautų civilizacijų aljansas), rodo, kad Azerbaidžano daugiakultūriškumo aplinka yra pripažinta visame pasaulyje.

Šiemet surengėme užsienio šalių studentų, kurie mokosi Azerbaidžane, apklausą. Jie buvo paprašyti atsakyti į klausimą: „Kodėl norėdami gauti išsilavinimą jūs pasirinkote būtent Azerbaidžaną?“.

Gavome apie 200 atsakymų. Įdomu tai, kad analizuojant ir skaitant šiuos atsakymus, mes supratome vieną iš priežasčių, kodėl studentai pasirinko Azerbaidžaną – iš daugiakultūrinių vertybių jie išskyrė Azerbaidžano svetingumą ir žmonių toleranciją, šalies kultūrą, saugumo jausmą ir tt . Jie teigė, kad jaučiasi patogiai, kaip ir savo gimtojoje šalyje. Čia gerbiami įvairių tautų, kultūrų ir religijų žmonės.

Galime būti tikri, kad šie studentai grįžę į gimtąsias šalis, savo tėvynėje bus tarsi Azerbaidžano kultūros ambasadoriai. Jie gali mums atstovauti ir pasidalinti informacija apie mūsų daugiakultūriškumo modelį su savo tėvynainiais. Ir kai kurios šalys, formuodamos savo valstybės politiką, gali paimti pavyzdį iš Azerbaidžano.

Faktas, kad daugiakultūrinės vertybės ir tolerancija mūsų šalyje, kuri vystosi kiekvieną dieną, taip pat valstybės parama šiai sričiai išplėtė mūsų turizmo galimybes. Tai galima pamatyti tiesiog vaikštant miesto centre.

Pasak Azerbaidžano Kultūros ir turizmo ministerijos, per pirmuosius šešis 2016 mėnesius turistų, atvykstančių į Azerbaidžaną iš Jungtinių Arabų Emyratų (JAE), skaičius išaugo 19 kartų (10,086 žmonių), palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu (530 žmonių). Turistų, kurie atvyksta iš Bahreino, skaičius išaugo 13 kartų (422 žmonių), palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu (32).

Pasak Kultūros ir turizmo ministerijos, per pirmuosius šešis 2016 m. mėnesius iš viso į Azerbaidžaną iš arabų šalių atkeliavo 25 000 žmonių. O tai yra aštuonis kartus (22000 žmonių) daugiau, nei tuo pačiu laikotarpiu užpernai (3,158 žmonių).

Apibendrinant galima pasakyti, kad augo iš visų šalių į Azerbaidžaną atvykstančių turistų skaičius.

Daugiakultūriškumas yra svarbiausia mūsų valstybės politikos sritis, užsieniečių pritraukimas į mūsų šalį didės, o tai reiškia, kad daugiakultūriškumas yra įmanomas ir naudingas. Akivaizdu, kad nors žmonės yra skirtingi, religijos yra skirtingos, kalbos yra skirtingos, kultūros yra skirtingos žmonės turi daug bendrų vertybių.

Daugiakultūriškumas yra kelias, kuris veda į pasaulio kultūras. Kultūra yra kiekvienos šalies veidas, tautoms gerbiant ir toleruojant žmonių skirtumus, galima sukurti taiką pasaulyje. Deja, kai kurie konfliktai, kurie vyksta šiandieniniame pasaulyje, kyla dėl skirtingų religijų. Mes turėtume gerbti kiekvieną religiją kaip savo ir šiais atvejais daugiakultūriškumas gali būti naudingas visiems.

Praėjusieji metai įrodė, kad šiandien daugiakultūrės vertybės mūsų šalyje yra viena iš svarbiausių ir esminių visuomenės dalių ir Azerbaidžanas laikomas pavyzdžiu visam pasauliui kaip daugiakultūriškumo modelis.

Autorius yra Azerbaidžano Studentų jaunimo organizacijos Tarptautinių ryšių departamento direktorius, studijuoja magistrantūroje ADA universitete.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė