Seimo Pirmininkas: Vienas svarbiausių klausimų su Baltarusija – Astravo atominė elektrinė (0)

Seimo kanceliarijos (aut. Džoja G. Barysaitė) nuotr.

Seimo kanceliarijos (aut. Džoja G. Barysaitė) nuotr.

Sausio 10 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Aleksandru Koroliu. Parlamento vadovo teigimu, pagrindinis klausimas su Baltarusija – Astravo atominės elektrinės saugumo klausimas.

„Baltarusijos AE statyba Astrave ir toliau išlieka pagrindiniu branduolinio saugumo regione klausimu. Susitikimo metu išreikštas didelis susirūpinimas dėl branduolinės saugos, Astravo AE nuolat pasikartojančių incidentų. Vien 2016 m. įvyko net šeši stambūs incidentai, apie kuriuos Lietuva sužino ne iš oficialių Baltarusijos šaltinių, o iš žiniasklaidos. Manome, kad šalis, vystanti atominės energetikos projektą, turėtų elgtis ypač skaidriai ir atvirai“, – sako Seimo Pirmininkas.

Pirmininkas susitikime išreiškė reikalavimus dėl Baltarusijos AE Astrave saugumo užtikrinimo ir tarptautinės projekto stebėsenos ir kontrolės užtikrinimo. Pasak parlamento vadovo, Baltarusija turi įsileisti tarptautinę Baltarusijos AE Astrave projekto statybų priežiūros komisiją, kad būtų užkirstas kelias naujiems incidentams ateityje. Pirmininko nuomone, be tolesnio atidėliojimo būtina skubiai atlikti išsamius Baltarusijos AE Astrave projekto rizikos įvertinimo ir atsparumo vertinimo testus.

Susitikimo metu su Baltarusijos ambasadoriumi taip pat aptartas ekonominis bendradarbiavimas, sąlygų gerinimas kertant Baltarusijos sieną, turizmo skatinimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė