Gulbės ne visada laukia žmogaus pagalbos (0)

Gulbės žiemą | T. Vinicko nuotr.

Gulbės žiemą | T. Vinicko nuotr.

Pastarosiomis dienomis, Aplinkos ministerija sulaukia daug pranešimų apie neišskridusias gulbes. Žmonės, sunerimę gulbių likimu, skambina tvirtindami, kad šie paukščiai yra prišalę prie ledo ir reikalauja kuo skubiau vykti jų gelbėti. Tačiau, tik retais atvejais, šis nerimas yra pagrįstas.

Anot Aplinkos ministerijos, – Dažnais atvejais, gamtos apsaugos pareigūnai, tik veltui rizikuoja savo gyvybėmis, lipdami ant ledo. Kuomet, mėginant gelbėti gulbes, šios pakyla ir nuskrenda arba tiesiog pasitraukia kuo toliau nuo žmonių.

„Pastebėjus ant ledo stiprius ir sveikus paukščius, tikrai nereikia skambinti gelbėtojams. Daugelyje regionų, gulbės dar neskuba skristi į žiemavietes, nes įprato būti lesinamos žmonių. Būtent dėl šios priežasties, negalima lesinti gulbių per anksti.

Įsitikinti, ar gulbės yra sveikos, galima joms nuo kranto pasiūlius lesalo. Jei šie laukiniai paukščiai drąsiai priplaukia ar atskrenda arčiau, aišku, kad jie yra sveiki.

Kas kita – sužeisti, paliegę, skristi negalintys paukščiai, kurie pasilieka ant ledo ir tuomet, kai sveikieji išskrenda. Jie negali susirasti maisto, alksta ir šąla.“, – pataria aplinkos apsaugos ministerija.

Aplinkos ministerija primena, kad apie visus sužeistus, sergančius gyvūnus, kuriems reikia pagalbos, žmonės turėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė