Seimo opozicija prašo L. Linkevičiaus pasiaiškinti dėl neveiklumo (0)

Linas Linkevičius | penki.lt nuotr.

Linas Linkevičius | Penki.lt nuotr.

Seimo opozicijos atstovai kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių prašydami artimiausiame Seimo posėdyje atsakyti į klausimus dėl Astravo atominės elektrinės (AE) statybų Baltarusijoje, Lietuvos ir Lenkijos santykių bei asmenų, kaip manoma,  turėdami tikslų pagal partinę priklausomybę.

Užsienio reikalų ministro klausiama, ar tikrai imtasi visų įmanomų veiksmų, kad Astravo AE statyba būtų sustabdyta? Teiraujamasi, ar ministras pasiruošęs prisiimti politinę atsakomybę, jei vasarą bus tęsiamos tolimesnės elektrinės statybos, kadangi atsakingos įstaigos nesuderino veiksmų dėl šio Lietuvai ypač svarbaus  ir pavojingo klausimo.

„Vienas iš svarbiausių veiksnių pateikti ministrui šiuos klausimus buvo jo delsimas spręsti Astravo atominės jėgainės statybų stabdymo klausimą. Ministras Briuselyje pagarsėjęs  pritarimu Lukašenkos valdymo būdui, todėl politiniu lygiu Vakarų sostinėse kelti šį  mūsų šaliai svarbų  klausimą ministrui L. Linkevičiui yra nenaudinga, nes tai gali supykdyti jo draugą Lukašenką. Vietoj Astravo AE statybos stabdymo tarptautiniu lygiu, ministras apsiriboja tik švelniais reikalavimais dėl saugumo, tuo iš tiesų tenkindamas Lukašenkos ir Kremliaus siekius, iš tiesų stabdydamas Baltijos šalių bendradarbiavimą su Vakarais.

Ministro neveiklumas šiose srityje jau seniai peržengė padorumo ribas. Jei dėl Kremliaus spaudimo šią vasarą tarptautinė bendruomenė pripažins Astravo AE saugia, manau, kad ministras privalėtų atsistatydinti. Pajutęs nebaudžiamumą, L. Linkevičius Užsienio reikalų ministerijoje pradėjo tvarkytis senais, šiuo metu nederamais būdais tiek ministerijos viduje, tiek skiriant į diplomatines atstovybes už Atlanto pradeda vyrauti politiniai paskyrimai, o tikrai patyrę darbuotojai pradeda trauktis iš ministerijos“, – susiklosčiusią padėtį paaiškino vienas iš kreipimosi autorių Žygimantas Pavilionis.

Ministro L. Linkevičiaus prašoma atsakyti, ko praėjusioje kadencijoje buvo imtasi, siekiant pagerinti dvišalius Lietuvos ir Lenkijos santykius? Domimasi, ar prieštaringa ministro praeitis nesutrukdys plėtoti glaudžių santykių su kaimyninės šalies vadovais, kurie pasižymi tvirtomis antikomunistinėmis ir tautinėmis vertybėmis?

Opozicijai daug neaiškumų, kodėl darbui Čikagoje, į atsakingas Generalinio konsulo pareigas paskirtas darbo partijai priklausantis  Mantvydas Bekešius, jei jo tinkamumu ne kartą abejojo pats ministras? Teiraujamasi, kokiu pagrindu buvęs L. Linkevičiaus padėjėjas socialdemokratas Donatas Augulis paskirtas dirbti Baltarusijoje, jei neturi jokios diplomatinio darbo patirties? Ar tokiais abejotinais sprendimais nekeliama pavojus saugumui,  nepažeidžiami tautos  siekiai, ypač žinant, jog tokiu būdu įdarbinta dar dešimt žmonių.

„Didelių abejonių sukėlė gausus politinio pasitikėjimo pareigūnų, prieš tai priimtų pagal  priklausymą partijai, įdarbinimas diplomatinėje tarnyboje, skaičius. Tai iš esmės trukdo veikti diplomatinei tarnybai. Tačiau dar svarbiau, kad kai kuriais atvejais jie buvo paskirti eiti ir labai aukštas pareigas. Todėl siekdami išsiaiškinti, ar visi asmenys atitiko tokiam darbui keliamus reikalavimus, paprašėme pateikti tai pagrindžiančius dokumentus“, – teigė Audronius Ažubalis, taip pat pritaręs kreipimuisi  į užsienio reikalų ministrą.

Į jį kreipėsi Seimo opozicijos atstovai: Gabrielius Landsbergis, Žygimantas Pavilionis, Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas, Aušrinė Armonaitė, Vytautas Kernagis, Paulius Saudargas, Mykolas Majauskas, Gintarė Skaistė, Arvydas Anušauskas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė