Įvyko pirmasis Kultūros ministerijos kolegijos posėdis (0)

 Įvyko pirmasis ministerijos draugijos posėdis | Ministerijos draugijos nuotr.

Įvyko pirmasis ministerijos kolegijos posėdis | lrkm.lt nuotr.

Sausio 6 d. Kultūros ministerijoje įvyko pirmasis naujai įkurtos ministerijos kolegijos posėdis. Posėdyje buvo svarstyti Lietuvos kultūros ir meno tarybos pertvarkos bei visų patariamųjų ministerijos tarybų suderinamumo klausimai. Taip pat ir – rinkimų, į Lietuvos kultūros tarybą, tvarka.

Posėdžio metu konstatuota, jog įkūrus Lietuvos kultūros tarybą, liko nebaigta  kultūros ir meno tarybos pertvarka, kuri yra būtina, remiantis Lietuvos kultūros tarybos įstatymu.

„Per pirmąjį Lietuvos kultūros tarybos veikimo laikotarpį, jau yra įgyta tam tikra patirtis ir išmoktos pamokos. Panašu, kad būtina peržiūrėti Kultūros ministerijos patariamųjų įstaigų veiklą bei pareigų vykdymą, o taip pat labai rimtai apsvarstyti jų suderinamumą su Lietuvos kultūros tarybai priskirtais pavedimais.“, – posėdžio metu, teigė kolegijos narė Elona Bajorinienė.

E. Bajorinienei pritarė ir kita kolegijos narė Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė:

„Kultūros politikoje jau yra įvykęs nemažas atsinaujinimas, kuriam, įstatyminį postūmį davė 2010 m. patvirtintos Kultūros politikos gairės. Tą atsinaujinimą būtina tęsti. Ir žinovai, ir kultūros lauko stebėsena rodo, jog nors ir atlikta nemažai darbų, pertvarkymo ir atnaujinimo eiga tebėra pernelyg lėta.“

Taip pat pažymėta, jog kai kuriose patariamosiose tarybose, esama įsisenėjusių bėdų. Kolegijos nario Mindaugo Kvietkausko teigimu, – „Veiklas tarp Kultūros ir meno tarybos ir kitų tarybų, be abejo, reikia derinti. Juolab, kad kai kurios iš jų, kurį laiką, nebuvo labai sparčios. Viena vertus, jos buvo vykdomos labai vangiai, kita vertus, įstatyminis pagrindas reikalauja jų suderinamumo su Lietuvos kultūros tarybos veiklomis.“

Kolegijos nariai, atsižvelgdami į Seime patvirtintą, naujosios Vyriausybės programą, kultūros ministrei pasiūlė – atnaujinti ir pertvarkyti prie Kultūros ministerijos esančių patariamųjų tarybų sandarą ir suderinti ją su Lietuvos kultūros tarybos atliekamomis veiklomis.

Taip pat pasiūlyta skirti daugiau laiko, kad būtų tinkamai surengti Lietuvos kultūros tarybos rinkimai, užtikrinant pertvarkymo ir atnaujinimo principus. Kolegija sprendimus priėmė vienbalsiai. Posėdyje nedalyvavo – Reinas Raudas, Irena Veisaitė ir Andersas Kreugeris. Nuo abiejų balsavimų nusišalino ir Daina Urbanavičienė.

Naujosios ministerijos kolegijos nariais, buvo paskirti – kultūros ministrė, viceministras, ministerijos kancleris, kultūros ir meno meistrai.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė