NATO oro policijos misiją perėmė Nyderlandų kariai (0)

NATO oro policijos misiją perėmė nyderlandų kariai | A. Pliadžio nuotr.

NATO oro policijos misiją perėmė Nyderlandų kariai | A. Pliadžio nuotr.

Sausio 5 d. NATO oro policijos misija  buvo perleista Nyderlandų karinių oro pajėgų kariams. Šie kariai, Baltijos šalių teritorijoje, patruliuos su keturiais naikintuvais „Fighting Falcon F-16“.

Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, esančioje Šiauliuose, vyko karių pasikeitimo iškilmės, kurių metu, keturis mėnesius Baltijos erdvę saugojusius Prancūzijos karinių oro pajėgų karius, pakeitė Nyderlandų kariai.

„Prancūzijos ir Nyderlandų karių pasikeitimas, dar kartą parodo bendras NATO pastangas, Baltijos šalių oro erdvės saugumui užtikrinti, o NATO oro policijos misija yra praktinis Aljanso vienybės pavyzdys“, – sausio 5 dieną, sveikindamas susirinkusius, sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

„Visų jūsų – kontingento vadų, pilotų, technikų ir kitų narių indėlis į šią misiją yra neįkainojamas ir labai svarbus tiek Lietuvos, tiek ir viso Baltijos šalių žmonėms“, – Prancūzijos oro pajėgų kariams, kurie Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais naikintuvais „Mirage 2000“, dėkojo R. Karoblis.

Vykdydami savo pagrindinius įsipareigojimus, Prancūzijos karinių oro pajėgų kariai taip pat ir – treniravosi su Lietuvos karinių oro pajėgų pilotais, dalijosi patirtimi ir žiniomis su Aviacijos bazėje dirbančiais kariais, bendravo su Šiaulių miesto visuomene, lankėsi Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, priiminėjo apsilankiusius moksleivius ir studentus.

NATO oro policijos misijai sugrįžus į Lietuvą, krašto apsaugos ministras pasveikino Nyderlandų karinių oro pajėgų karius. Nyderlandų kariams tai jau trečia tokia misija Baltijos šalių srityje – prieš tai jie ją atliko 2005 m. iš Šiaulių Aviacijos bazės ir 2014 m. iš Lenkijos Malbork bazės.

„Šios NATO oro policijos misijos pamainos kaita ypatinga tuo, kad Nyderlandų lakūnams ir juos iš Estijos sustiprinantiems Vokietijos lakūnams, teks užtikrinti oro erdvės saugumą Baltijos šalyse, nuo pavasario budinčioms, NATO sąjungininkų pulko kovinėms grupėms“, – sakė ministras R. Karoblis.

Dauguma Nyderlandų karinių oro pajėgų karių atvyko iš nuolatinių budėjimo vietų – Volkel ir Leeuwarden Aviacijos postų. Pamainą sudarys apie 120 įvairių specialybių karių.

Šiauliuose vykusioje karių pasikeitimo iškilmėse dalyvavo – Nyderlandų ambasadorius Bert van der Lingen, laikinai Lietuvos kariuomenės vado pareigas vykdantis Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, Nyderlandų karinių oro pajėgų vadas generolas leitenantas Dennis Luyt, Prancūzijos Oro gynybos ir oro veiksmų vadavietės vadas generolas leitenantas Taprest, NATO Jungtinių oro veiksmų centro Uedeme vadas generolas majoras Thiery Dupont, Lietuvos karinių oro pajėgų vadovybė, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos atstovai ir kiti svarbūs svečiai.

NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pradėtos vykdyti nuo 2004 metų kovo mėnesio, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko, NATO oro policijos misijas Baltijos valstybėse, vykdė 17 sąjungininkių šalių. Nyderlandų kariams ši misija bus jau 43-oji.Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė