Mėgautis Vilniaus senamiesčio vaizdais lankytojai gali ir uždarius Gedimino kalną (0)

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Dėl tvarkomo Gedimino pilies kalno pasigrožėti sostinės panorama negalinčius miesto lankytojus Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ bei Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia pasigrožėti Vilniaus senamiesčio vaizdais, atsiveriančiais iš Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelės.

„Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelė – viena muziejaus erdvių, iš kurios šaltuoju metų laiku sudaroma galimybė po stogu patogiai apžvelgti Vilniaus panoramą. Ši paslauga iki šiol buvo teikiama kompleksiškai užsisakant ekskursiją, – teigia Valdovų rūmų muziejaus rinkodaros koordinatorius Mindaugas Puidokas. – Suprasdami, kaip atvykstantys turistai ir vilniečiai mėgsta grožėtis sostinės senamiesčio panorama, ir siekdami, kad nusivylimą dėl uždaryto Gedimino kalno keistų malonūs įspūdžiai, sudarome galimybę visiems Vilniaus lankytojams aplankyti Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelę ir pasigrožėti Vilniaus vaizdais“.

XVI a. viduryje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų kiemo pietrytiniame kampe buvo pastatytas laiptų bokštas, jungiantis gotikinę rytinio korpuso ir renesansinę pietinio korpuso galerijas bei užtikrinantis komunikaciją tarp aukštų. Atkūrus Valdovų rūmus, šiame bokšte įrengta apžvalgos aikštelė. Iš jos atsiveria ypatingas vaizdas į Vilniaus senamiestį – dėl bokšto aukščio matomi ne namų stogai, o bažnyčių fasadai, frontonai ir panoramos.

Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorius dr. Darius Udrys atkreipia dėmesį į tai, kad Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelė yra puiki uždaryto Gedimino pilies kalno ir bokšto alternatyva, ir džiaugiasi, kad pavyko suderinti būtinus kalno tvarkybos darbus ir miesto lankytojų lūkesčius. „Miesto lankytojams skirtų kortelių „Vilnius City Card“ naudojimo duomenys rodo, kad praėjusiais metais Gedimino pilis buvo vienas lankomiausių objektų Vilniuje. Rūpindamiesi miesto svečiais ieškojome alternatyvos. Džiugu, kad pavyko ją suderinti su Valdovų rūmais. Tad nuo šiol kiekvienas, panorėjęs pamatyti mūsų sostinę kitaip, gali tai padaryti Valdovų rūmų muziejuje“, – sako dr. D. Udrys.

2013 m. liepos 6 d. vartus atvėrusių Valdovų rūmų muziejaus lankytojų skaičius sparčiai artėja prie 1 milijono. Visus, norinčius susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, muziejus priima kasdien, neveikia tik pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis, išskyrus Liepos 6-ąją, Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Įprasta bilieto kaina į muziejų suaugusiesiems – 3 eurai, mokiniams, studentams ir senjorams – 1,5 euro, neįgalieji ir vaikai iki 7 metų įleidžiami nemokamai, taip pat taikomos įvairios nuolaidos. Kol uždarytas Gedimino kalnas ir pilis, su tuo pačiu bilietu bei visiems „Vilnius City Card” įsigijusiems asmenims bus leidžiama apsilankyti rūmų apžvalgos bokšte.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė