Panevėžio dailės galerijoje pristatoma latvių menininkių porceliano paroda (0)

SkujaBraden darbai | widewalls.ch nuotr.

SkujaBraden darbai | widewalls.ch nuotr.

Sausio 5 d. 17 val. Panevėžio dailės galerijos keramikos paviljone atidaroma menininkių dueto SkujaBraden porceliano paroda „Kreivai išaugę“.

Keramikių teigimu, panevėžiečiams pristatoma paroda išsirutuliojo iš Rygos „Bastėjos galerijoje“ rengtos ekspozicijos. „Originali paroda „Medūzos juokas“ kilo perskaičius to paties pavadinimo H. Cikos (Helene Cixous) esė. Nors ja mes bandėme aktualizuoti moters egzistencijos aspektą, kurį sunku suvokti ir kuris niekada nebus visapusiškai atskleistas, tačiau šiandien pristatoma ekspozicija iš esmės pakeitė savo pirminę reikšmę“, – pasakoja menininkės.

Iš Rygos paroda buvo perkelta į Biržų muziejų „Sėla“. Kiekviena paroda yra kitokia nei prieš tai buvusi dėl jos eksponavimo vietos ir ją interpretuojančios publikos. Visa tai kuria naujas aplinkybes ir transformuoja kontekstą.

„Kol mūsų paroda vyko Biržų muziejuje, „Google“ vertėjo pagalba iš lietuvių kalbos į anglų išvertėme straipsnį, apibūdinantį „Medūzos juoką“, ir buvome suintriguotos bei maloniai nustebintos, kad parodos pavadinimas buvo išverstas „Kreivai išaugę“. Mes pajutome, kad šis neteisingas vertimas į paviršių iškėlė gilesnes idėjas, kylančias iš parodos kelionės trajektorijos ir toks nesusipratimas atskleidė naują žiūrėjimo kampą. Todėl „Medūzos juokas“, transformavęsis į „Kreivai išaugusius“, pasiekė Panevėžį ir tokiu būdu išaugino parodos vertę“, – sako keramikės.

SkujaBraden – tai tarptautinio keramikių dueto Ingunos Skujos (Latvija) ir Melisos Braden (JAV) slapyvardis. Kartu jos dirbti pradėjo dar 1999-aisiais ir iki šiol tęsia savo bendradarbiavimą. Bendras kūrybinis vyksmas apima kiekvieną kūrinio aspektą: temą, dizainą, formą, koloritą. Toks netikėtas bendradarbiavimas suteikia kūriniams ypatingai individualizuotą ir unikalų charakterį.

„Kūrinių idėjos kyla iš mūsų pokalbių ir, galima sakyti, yra pagrįstos mūsų bendro susitarimo derme. Kitaip tariant, mus nuolat stebina tai, kaip yra sunku suprasti vienai kitos idėjas ir tuo pačiu matyti, kaip tas nesusikalbėjimas sukuria naują kūrinį. Keletas iš mūsų pačių sėkmingiausių darbų iki šiol yra įsišakniję susikalbėjimo ir nesusikalbėjimo erdvėje“, – sako keramikės.

SkujaBraden darbų galima rasti privačiose kolekcijose ir muziejuose Latvijoje, Kanadoje, Kroatijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Pietų Korėjoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

Porceliano paroda veiks iki vasario 26 dienos.

www-panevezys-lt

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė