K. Barėno literatūrinis apdovanojimas – K. Kazijevaitei-Astratovienei (0)

Kazimiera Kazijevaitė-Astratovienė | V. Braziūno nuotr.

Kazimiera Kazijevaitė-Astratovienė | V. Braziūno nuotr.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia susipažinti su jauna autore, 2016 m. išleidusia išskirtinę knygą. Autorę domina istorijos, tikresnis jai – vaizduotės pasaulis. Tai – Kazimiera Kazijevaitė-Astratovienė, apysakos „Septynios kartos“ kūrėja, už kurią komisijos sprendimu jai skirtas 2016-ųjų Kazimiero Barėno literatūrinis  apdovanojimas.

Apdovanojimoteikimo šventė vyks 2017 m. sausio 12 d. (ketvirtadienį) 17 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14, Panevėžys). Dalyvaus rašytoja K. Kazijevaitė-Astratovienė, taip pat Kazimiero Barėno literatūrinio apdovanojimo komiteto pirmininkė Rima Maselytė, literatūrologė, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotoja Birutė Jonuškaitė ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Eglė Valadkevičiūtė.

Kazimiera Kazijevaitė-Astratovienė gimė 1981 spalio 23 d. Vilniuje. 2004 m. Vilniaus universitete baigė Lietuvių filologijos bakalauro studijas. Nuo 2006 m. verčia grožinę literatūrą, 2010 m. tapo Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) nare, nuo 2014 m. – valdybos narė. Nuo 2012 m. atstovauja LLVS Baltijos rašytojų taryboje (BWC) Visbyje, Švedijoje; 2015 m. tapo BWC pirmininke.

2016 m. debiutavo kaip poetė kultūros portale „Meno bangos“. Šiuo metu dirba Vilniaus Valdorfo Žaliojoje mokykloje ir verčia vaikų ir jaunimo literatūrą iš anglų kalbos. Apysaka „Septynios kartos“ – pirmoji jos išleista prozos knyga.

Kazimiera apie save taip sako: „Verčiu ir rašau tik dėl vienos priežasties – mane domina istorijos. Jos tarsi pačios mane susiranda: įsiskverbia į kiekvieną dieną ir akimirką, atsiskleidžia pačiomis netikėčiausiomis aplinkybėmis ir nebelieka nieko kito, tik jas užrašyti. Taigi vertimas man – tarsi atostogos nuo nuosavų istorijų. Tuomet savo nerimstančiai vaizduotei galiu pasakyti: „Labai atsiprašau, bet juk matai, kad esu užsiėmusi! Prašau ateiti vėliau.“ Tik ji ilgai nesnaudžia, toji vaizduotė. Aš niekada nežinau, ką ji gali iškrėsti ir kada. Jaučiuosi tarsi gyvenčiau tarp dviejų paralelių pasaulių – vienas yra šis, kurį vadiname tikruoju, o kitas, vaizduotės pasaulis, – tas, kuris tikresnis man. Telieka pastarąjį prisijaukinti, išmokti su juo gyventi, o gal, jei labai pasiseks, iš tų šėlstančių vaizduotės bangų išgriebti vieną kitą gintarą.“

Kazimiero Barėno literatūrinis apdovanojimas, įsteigta lietuvių išeivijos Didžiojoje Britanijoje veikėjų, kraštiečių Marijos ir Kazimiero Barėnų sumanymu paskatinti jauną gabų prozininką, bus teikiama aštuntą kartą. 2016-ųjų laureatė vienbalsiai išrinkta iš keturių pretendavusių autorių.

Pirmoji 2008-ųjų metų apdovanojimą gavo prozininkė Laura Sintija-Černiauskaitė už romaną „Benedikto slenksčiai“, 2009-ųjų laureatas Andrius Jakučiūnas už romaną „Tėvynė“, 2010-ųjų laureatė Ieva Toleikytė už apsakymų knygą „Garstyčių namas“, 2011-ųjų laureatė Aleksandra Fomina už romaną „Mes vakar buvom saloje“ ir 2012-ųjų – Jurga Tumasonytė už trumposios prozos knygą „Dirbtinė muselė“. 2013 m. apdovanojimas nebuvo teikiamas. 2014 m. buvo apdovanotas Tomas Vaiseta už apsakymų knygą „Paukščių miegas“, 2015-ųjų laureatas Mykolas Sauka už apsakymų knygą „Grubiai“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė