Jonavoje vyks šalies tautodailininkų paroda (0)

Alkas.lt, V. Jaugėlos nuotr.

Drožiniai | Liaudies kultūros centras, V. Jaugėlos nuotr.

Sausio 6 d., penktadienį, 13 val. Jonavos kultūros centre vyks regioninės liaudies meno parodos – „Aukso vainikas“.

Parodose dalyvaus daugybė, senųjų amatų papročius tęsiančių, menininkų. Šios šventės proga, bus skelbiami ir vainikuojami liaudies parodos laimėtojai.

Pirmąsias vietas laimėję vaizduojamosios ir taikomosios dailės atstovai bei kryžių dirbinimo profesionalai, bus apdovanoti simboliniais aukso vainikais ir pripažinti geriausiais 2016 metų liaudies meistrais.

Kasmet, visose Lietuvos apskrityse, rengiamos regioninės „Aukso vainiko“ parodos, kuriose gana plačiai atskleidžiama, itin spalvinga, liaudies dailės šakų panorama.

Dvyliktieji konkurso rengimo metai, žiūrovus džiugino įspūdingomis skulptūrų rinkiniais.

Didelę meninę vertę turinčių, bažnytinės dailės kūrinių meistrai, sėkmingai atgaivino pasaulietinę liaudiškąją skulptūrą.

Sparčiai traukiantis senajai kartai, atsiranda vis daugiau mėgėjiškos tapybos, kurios autoriai siekia tikslenės kūrinių perteikimo formos.

Savo gausią kūrybą parodose pristatantys karpytojai, atskleidžia šio meno šakos permainas. Matomas tikslesnis karpinių skirstymas įsudetingesnės struktūros kūrinius ir puošybinius dirbinius. Šių meno kūrinių gamybai skiriamas kruopštumas ir įgūdžiai matomi išskirtiniuose atvirukuose, ornamentų motyvuose, užuolaidėlėse.

Karpytojų kuriami sudėtingesnės struktūros kūriniai, dažnai net prilyginami meninio vaizdo brėžiniams.

Konkurse pristatoma ir kryždirbystės nuotraukų paroda. Nuotraukose įamžinti profesionalių meistrų kurti meno paminklai.

Šiemet, itin išskirtinė, buvo – Panevėžio apskrityje vykusi paroda, kurioje, savo sukurtus paminklus pristatė, net penki puikūs meistrai.

Kaip visada – gausiai, buvo atstovaujamos taikomosios dailės rūšys.

Regioninėse parodose, buvo galima pasigrožėti vertingų velykinių margučių rinkiniais.

Gausumu neatsiliko ir „šiaudinių sodų motyvų meistrai. Šios dailės krypties kūrėjai, vis dar išgyvena pakilimą ir netgi – tam tikrą raidą. Sėkmingai krypstama į vis sudėtingesnius kūrinių pavidalus ir didesnius matmenis.

Neatslūgo ir domėjimasis riešinėmis, kurios, šiandien mezgamų raštų sudėtingumu ir įvairove, jau gerokai pranoko senąsias, mūvėtas kaime. Šiemet, greta riešinių, buvo rodomi ir raštuotų pirštinių rinkiniai, galbūt, pranašaujantys šių pirštinių gamybos atgimimą.

Regioninių parodų laimėtojais tapo – keramikos, kalvystės, juvelyrinių dirbinių, taikomosios medžio drožybos meistrai.

Kasmet, Aukso vainiko  parodose, gausius savo kūrinių rinkinius pristato apie 500 tautodailininkų. Geriausi jų, laimėję savivaldybių ir apskričių turus, pasirodo Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamoje respublikinėje parodoje. Kaskart, ši paroda organizuojama vis kitoje Lietuvos vietoje.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė