Ilzenbergo dvaras laukia menininkų idėjų (0)

Ilzenbergo dvaro fontanas | ilzenbergas.lt nuotr.

Ilzenbergo dvaro fontanas | ilzenbergas.lt nuotr.

Rokiškio rajono Ilzenbergo dvare kuriamas naujas skulptūrų parkas. Dvaro šeimininkai skelbia skulptūrų konkursą, kuriame kviečiami dalyvauti visi dvaro kultūra besidomintys menininkai. Ilzenbergo dvaro parkas yra privati nuosavybė, tad konkurso išlaidos bus padengiamos iš asmeninių lėšų. Angliško stiliaus Ilzenbergo parkas yra įtrauktas į valstybės saugomų parkų sąrašą. Jis užima 15 ha plotą tarp dviejų ežerų. Parko teritorijoje yra trys tvenkiniai, atkurti ir prižiūrimi medžiais apsodinti takai bei takeliai.

Pasirinkta skulptūrų konkurso tema atspindi Ilzenbergo dvaro puoselėjamą aplinką, kurią apibūdina trijų kultūrinių sričių dermė: „Dvaras – Meilė – Harmonija“. Šia tema sukurtos skulptūros turėtų praturtinti Ilzenbergo parką ir darniai įsilieti į prigimtinę parko aplinką. Pirmoji būsimo parko skulptūra jau įrengta. Tai – K. Dovydaičio sukurtas bronzinis „Angelų medis“. Tikimasi, jog naujų skulptūrų bus įvairiose dvaro parko vietose ir tai padės skleisti dvarų kultūrą šiaurės Lietuvoje. Menininkams siūloma susipažinti su konkurso rengėjų pateiktu parko planu, kuriame pažymėtos skulptūroms tinkamos vietos. Rengėjai taip pat kviečia autorius siūlyti ir kitas, jų manymu, tinkamas vietas. Iš viso parke numatoma įrengti iki 10 skulptūrų.

Pateiktus darbus vertins konkurso komisija, kurią sudaro prof. Marius Šaliamoras, architektė Vidutė Povilauskaitė ir dvaro savininkas Vaidas Barakauskas. Vertinant bus atsižvelgta į skulptūros savitumą, konkurso temos atitikimą bei dermę su pasirinkta pateikimo vieta Ilzenbergo dvare, taip pat jos meninę vertę bei kainos ir sąnaudų santykį.
Rengėjai kviečia visus dvaro kultūra besidominčius menininkus susipažinti su konkurso sąlygomis www.ilzenbergas.lt ir teikti pasiūlymus iki 2017 m. vasario 28 d.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė