R. Karbauskis dėl šmeižto kreipėsi į prokuratūrą ir VSD (0)

R.Karbauskis ir A.Kubilius | Alkas.lt, koliažas

R.Karbauskis ir A.Kubilius | Alkas.lt, koliažas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas (LVŽS) Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į teisėsaugą prašydamas įvertinti priešrinkiminių laikotarpiu Lietuvoje išplatintą galimai suklastotą pažymą apie tariamus jo verslo ryšius su Rusijos specialiosiomis tarnybomis.

R. Karbauskis Vilniaus apylinkės prokuratūrai įteikė pareiškimą, kuriame prašo pradėti tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalyje numatytus nusikalstamos veiklos požymius– dėl nenustatyto asmens neteisėtų veiksmų, kuriais per visuomenės informavimo priemones buvo paskleista tikrovės neatitinkančios žinios. 

R. Karbauskis taip pat kreipėsi ir į Valstybės saugumo departamentą (VSD) siūlydamasis bendradarbiauti su VSD apsikeičiant žiniomis. Pasak LVŽS pirmininko prieš jį nukreiptų ir įgyvendintų veiksmų visuma atitinka hibridinio karo antrąją fazę, kuomet siekiant suklaidinti politikos ir karinius vadovus per diplomatinius kanalus, žiniasklaidą ir vyriausybės bei karinių agentūrų priemones suderintai platinamos tikrovės neatitinkančios žinios.

Seimo TS-LKD frakcijos nario A. Kubiliaus pranešimas: „Sveikinu Ramūno Karbauskio iniciatyvą kreiptis į prokuratūrą ir kviečiu jį patį atsakyti į visuomenei aktualius klausimus“

Seimo narys, buvęs TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius nuolat viešai keliantis klausimus dėl R. Karbauskio verslo Rusijoje, sužinojęs apie R. Karbauskio veiksmus, taip pakomentavo šį jo poelgį:

„Iš Ramūno Karbauskio elgesio ir tos garsiosios pažymos viešo aptarinėjimo susidaro vaizdas, kad pats R. Karbauskis ją ir atidavė naujienų tinklalapio DELFI žurnalistams. Tikrai manau, kad iniciatyva kreiptis į prokurorus ir VSD yra gera ir tinkama. Tikiuosi, kad tai leis ir pačiam R. Karbauskiui pagaliau atsakyti į esminius klausimus, kurie kyla visuomenei dėl jo verslo. Taip pat į šiuos klausimus atsakyti galėtų padėti ir kreipimąsi gavusios tarnybos“.

Alkas.lt primena, kad 2014 metų gruodžio 31 d. LVŽS pirmininkas R. Karbauskis ir jo vadovaujama UAB „Agrokoncernas“ tuometinį TS-LKD vadovą A. Kubilių buvo apskundęs Vilniaus miesto apylinkės teismui dėl to, kad pastarasis viešai išsakytais teiginiais apkaltino  R. Karbauskį ir jo vadovaujamą UAB „Agrokoncernas“ esą jie  Lietuvoje atstovauja Kremliaus interesus.

Primename, kad 2014 m. vasario pradžioje paskelbtame TS-LKD darbo grupės dokumente „Minkštoji Rusijos sulaikymo strategija“ buvo paskelbtas išsamus tariamų Lietuvos priešų ir Kremliaus sąjungininkų sąrašas.  Pasak šio dokumento Kremliaus interesus Lietuvoje atstovauja: Gediminas Žiemelis, Ramūnas Karbauskis, „Achemos“ koncernas, Viktoras Uspaskichas, „Arvi“, „Dujotekana“, „Icor“, „City service“, Artūras Zuokas, Rolandas Paksas, Andrius Janukonis. Pasak šios „strategijos“ visas su Rusija susijęs verslas ir į Rusiją vykstantys  bei iš Rusijos atvykstantys kultūrininkai atvežantys į Lietuvą rusiškos kultūros taip pat yra Lietuvos priešai.

Pasak R. Karbauskio jis Rusijos „minkštųjų galių įrankiu“ tuomet  viešai buvo įvardintas todėl, kad yra visuomeniškai ir socialiai aktyvus ir turi kitokią, nei A. Kubilius ir jo vadovaujama TS-LKD, nuomonę dėl žemės pardavimo užsieniečiams, atominės elektrinės statybų bei skalūnų dujų žvalgybos.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė