Lietuvos Kultūros taryba kviečia dalyvauti naujų tarybos narių rinkimuose (0)

Lietuvos kultūros taryba | google.lt nuotr.

Lietuvos kultūros taryba | google.lt nuotr.

Kultūros ministerija primena, kad šiuo metu vyksta Lietuvos Kultūros tarybos (LKT) naujų narių rinkimai. Kviečiame iki 2017 m. sausio 9 d. teikti siūlomus asmenis į LKT narius.

Dar savaitę kultūros bendruomenės  fiziniai ir juridiniai asmenys gali siūlyti savo narius. Siūlomais asmenimis į Lietuvos kultūros tarybos narius gali būti visi nepriekaištingo elgesio, pasiekimų kultūros ar meno srityse Lietuvoje turintys asmenys, ne mažiau kaip penkerius metus įgyvendinantys  kultūrinius projektus. Be to, jie turėtų turėti žinių ir gebėjimų, padedančių siekti LKT keliamų tikslų, tačiau jais negali būti kultūros ir meno organizacijų vadovai bei  į Lietuvos kultūros tarybos rinkėjų sąrašą įtraukti asmenys. Lietuvos kultūros taryba renkama ketveriems metams.

LKT buvo įkurta siekiant atskirti kultūros politikos formavimą ir įgyvendinimą, taip pertvarkant,  demokratizuojant ir plėtojant  kultūros valdymą. Kitaip tariant, LKT yra savotiška kultūros visuomeninė įstaiga,  todėl norint garantuoti sklandų kultūros valdymą  labai svarbu, jog bendruomenė aktyviai dalyvautų rinkimuose ir tai būtų užtikrinta, kad į jos poreikius bus  tinkamai atsižvelgta. Dalyvavimo rinkimuose svarbą pabrėžia ir dabartinis  LKT narys, teatro kritikas Vaidas Jauniškis: „Jei kalbame apie realią kultūros bendruomenės savivaldą, tai LKT narių rinkimai yra pati tikriausia jos įgyvendinimo procedūra. Mechanizmas paprastas – susitikti, tartis, spręsti ir siūlyti, kas geriausiai atstovautų visos kultūros ar vienos jos srities laukui. Prasmę dalyvauti rinkimuose matau ir tada, jei būtų išrinktas ne „tavo“ atstovas: jau patys susitikimai, siekiant atsirinkti norimą siūlomą asmenį, yra svarbūs virtualiai gyvenantiems ir ne per aktyviausiems visuomeniniame gyvenime kultūros žmonėms“.

Siūlomam asmeniui būtina pateikti šiuos dokumentus:

  1. Laisvos formos siūlymą, kuriame būtų: siūlomo ir jį siūlančio asmens tarpusavio ryšio duomenys; siūlomo asmens gyvenimo aprašymas (įvardijant patirtį įgyvendinant kultūrinius sumanymus);  siūlomo asmens žinios ir gebėjimai, padėsiantys siekti LKT keliamų tikslų ir įgyvendinti jos veiklą; žinios, ar siūlomasis yra tautinės mažumos (bendrijos) atstovas;
  2. Siūlomo asmens tapatybę įrodančio dokumento tikslus nuorašas;
  3. Siūlomo asmens rašytinis sutikimas būti pasiūlytam.

Teikimą ir kitus būtinus dokumentus reikia pristatyti Kultūros ministerijai tiesiogiai arba siunčiant registruotu laišku (J. Basanavičiaus g. 5, 01118 Vilnius) iki 2017 m. sausio 9 d. (imtinai). Siunčiant dokumentus registruotu laišku, jų pateikimo Kultūros ministerijai data laikoma pašto spaude nurodyta išsiuntimo data. Dokumentų tikslų nuorašą prašome siųsti elektroniniu paštu janina.krusinskaite@lrkm.lt.

Lietuvos kultūros tarybos įstatyme nustatyta tvarka LKT narius rinks Lietuvos kultūros ir meno tarybos, Lietuvos meno kūrėjų draugijos, asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“, Lietuvos mokslo tarybos, Lietuvos bibliotekininkų draugijos, Lietuvos muziejų asociacijos, Lietuvos kultūros centrų asociacijos, tautinių bendrijų ir nepriklausomų įmonių bei  kitų susivienijimų siųsti atstovai. Iš 20 jų atrinktų Kultūros ministrė kartu su Lietuvos kultūros ir meno taryba prie LR kultūros ministerijos atrinks 10 žmonių einančių pareigas, kurie bus pateikti tvirtinti Vyriausybei. Kultūros ministrė Vyriausybės tvirtinimui teikia ir LKT pirmininko kandidatūrą.

LKT rinkimus rengia Kultūros ministerijos Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Profesionalaus meno skyrius. Rinkėjų ir  siūlomų asmenų sąrašai bei kitos svarbios žinios apie rinkimų eigą bus skelbiama Kultūros ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt.

Šiuo metu Lietuvos kultūros tarybą sudaro: Tarybos pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidotas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laimėtojas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, muzikos edukologas, kultūros vadybininkas Remigijus Vilys ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laimėtojas Stanislovas Žvirgždas. Pirmoji Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo laikotarpis baigsis 2017 m. birželį.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė