„Kelionių kompasas“: Polinezija (video) (0)

Saulius Norkevičius ir Gerimantas Statinis | Alkas.lt nuotr.

Saulius Norkevičius ir Gerimantas Statinis | Alkas.lt nuotr.

Pašnekovas: keliautojas, knygos „Polinezijos salos. Ramiojo vandenyno perlai: Tahitis, Makemas, Raroja, Kon Tikis“ autorius – Saulius Norkevičius.

Saulius Norkevičius – aistringas keliautojas, aplankęs daugelį šalių Afrikoje, Azijoje ir Okeanijoje, tačiau labiausiai pamėgęs Prancūzijos Polineziją. Šias salas nuo Lietuvos skiria apie 24 000 km. „Nuo mažens mane traukė tolimi, mažiau tyrinėti egzotiški kraštai. Pirmą kartą apie Polineziją sužinojau perskaitęs žinomo norvegų keliautojo, antropologo Turo Hejerdalo knygą „Kon Tikis“.

Saulius nuvykęs į Polineziją susirado Kon Tikio ekspedicijos dalyvio, žymaus švedų etnografo B. Danielsono gimines, su kuriais susidraugavo ir jiems padedant, tyrinėjo aplinkines salas. „Aš neatrandu naujų žemynų, o atrandu patį save kiekviename naujame savo bičiulyje. Rarojos sala padarė man didžiausią įspūdį, tai mano atradimas. Nedidelė, apsupta vandenyno iš išorės, su nuostabaus grožio lagūna viduje. Su kokoso palmių šnarėjimu, lengvo vėjelio gūsiais. Ten patyriau didžiausių atradimų ir nuotykių“ – sako S. Norkevičius.

Laidą veda: kelionių žurnalistas – Gerimantas Statinis.

Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė