Uždarytas Gedimino kalnas (0)

LRKM nuotr.

LRKM nuotr.

Gruodžio 23 d. Kultūros ministerijoje vykusiame pasitarime buvo priimtas sprendimas dėl Gedimino kalno uždarymo. Kalno prieigose įrengtos informacinės lentelės lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, apie kalno uždarymą pranešta Valstybinis turizmo departamentui, Vilniaus miesto savivaldybei, kelionių agentūroms.

Kalnas bus uždarytas iki vasario 1 d., tačiau neatmetama galimybė, jog lankytojams jis bus atidarytas ir anksčiau, jei civilinės saugos specialistai patvirtins, jog grėsmės lankytojams nėra.

Uždarius kalną jame bus tęsiami tvarkybos darbai. Iš karto po Naujųjų metų kalne bus įrengti geodinaminiai detektoriai, kurie leis žymiai greičiau nustatyti geologinius pakitimus kalne. Iki vasario pabaigos bus sutvirtintos kalną juosiančios betoninės juostos (rostverkai), kurios šiuo metu ir kelia daugiausia rūpesčių. Visi darbai vyksta pagal dar vasarą parengtą planą. Kalnas yra nuolat stebimas ir prižiūrimas, padėtis yra valdoma.

Kultūros ministerija atkreipia dėmesį, jog nuošliaužų tikimybė išlieka didelė. Nepaisant to, nuošliaužos yra paviršinio pobūdžio, jos kalno vientisumui grėsmės nekelia.

Taip pat pasitarimo metu sutarta, jog Gedimino kalnas ir jo prieigos turi būti perduotos Aplinkos ministerijos priežiūrai. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) ir Aplinkos ministras Kęstutis Navickas susitarė dėl šio perdavimo.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė