Seimo Pirmininkas ir ministrė sutarė, kad turi didėti finansavimas švietimui ir mokslui (0)

svietimo-ministre-susitikime-su-seimo-pirmininku_lrs-lt

Švietimo mininstre Jurgita Petrauskienė susitikime su Seimo pirmininku Viktoru Pranskiečiu | lrs.lt nuotr.

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio susitikime su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene sutarta, kad Seimas bei Švietimo ir mokslo ministerija turi drauge dirbti siekdami įgyvendinti Vyriausybės programą. Ministerijos ir Seimo vadovai išreiškė abipusį pritarimą ilgalaikiam siekiniui skirti švietimui 6 proc. BVP dydžio finansavimą, kad būtų užtikrintas Lietuvos švietimo sistemos konkurencingumas, pagerinta studijų kokybė.

Kalbėdamos apie aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimą, abi pusės sutarė, kad šis procesas turi remtis ilgalaike valstybės prioritetų vizija, turi būti atsižvelgiama į regioninę Vyriausybės politiką, demografinę situaciją, darbo rinkos poreikius. V. Pranckietis taip pat akcentavo būtinybę susijungimus įvykdyti „be papildomų milijonų“, o jeigu šis procesas pareikalaus investicijų, jos turi būti įvertintos ir pagrįstos.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad pertvarkos yra būtinos ir profesinio rengimo mokyklų bei kolegijų tinkle. „Nėra normali situacija, kai apie 90 proc. mokyklas baigiančių absolventų stoja studijuoti aukštosiose mokyklose. Ne visi studentai tam pakankamai gabūs,“ – susitikime sakė parlamento vadovas.

Seimo Pirmininkas su ministre taip pat aptarė kitus aktualius ir bendradarbiavimo reikalaujančius klausimus, tokius kaip perėjimas nuo „mokinio krepšelio“ prie „klasės krepšelio“, etatinio mokytojų apmokėjimo įvedimas, neformaliojo ugdymo krepšelis, pameistrystės programa ir kt.).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė