Kauno klinikose pradėta taikyti dviguba plazmos filtracija (0)

kaunoklinikos.lt nuotr.

kaunoklinikos.lt nuotr.

Kauno klinikose pradėta taikyti dviguba plazmos filtracija. Šios sudėtingos procedūros metu iš kraujo šalinami ligą sukėlę antikūnai, tačiau maksimaliai išsaugomi kiti plazmos baltymai, todėl sumažėja pacientui perpilamų baltymų preparatų kiekis ir komplikacijų pavojus.

„Ši procedūra atliekama tiems pacientams, kuriems dėl jų būklės negalima pašalinti didelio plazmos kiekio. Kiek man yra žinoma, ši procedūra iki šiol Baltijos šalyse atliekama nebuvo“, – teigia Nefrologijos klinikos gydytojas Jonas Šurkus.

Pirmoji dviguba plazmos filtracija atlikta pacientei, sergančiai greitai progresuojančiu inkstų uždegimu, kurį sukėlė audinius ardantys antikūnai. Procedūros metu iš jos organizmo kartu su antikūnais buvo pašalinti ir plazmos baltymai, tačiau vėliau jie sugrąžinti.

„Ši neeilinė procedūra yra saugesnė pacientams, nes į organizmą grąžiname nuosavus baltymus ir nereikia pilti svetimų, kurie gali sukelti nepageidaujamų reakcijų“.

Kauno klinikose nuo 2006 metų atliekama ir panašaus poveikio kaskadinė plazmaferezė, kurios metu filtruojama kraujo separatoriumi atskirta plazma.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė