Sudužo Rusijos gynybos ministerijos lėktuvas, skraidinęs karinį chorą į Siriją (video) (6)

Aleksandrovo choras | Kadras iš transliacijos per Rusijos telekanalą RT

Aleksandrovo choras | Kadras iš transliacijos per Rusijos telekanalą RT

Ankstyvą gruodžio 25 d. rytą Rusijos gynybos ministerijos lėktuvas Tu-154, turėjęs skristi iš Sočio į Hmeimimo oro bazę Sirijoje, dingo iš radarų. Paaiškėjo, kad jis nukrito Juodojoje jūroje, praėjus maždaug 20 minučių nuo pakilimo iš Adlerio oro uosto, 4 val. 40 min. Lietuvos laiku (5 val. 40 min. Maskvos laiku). Lėktuvu skrido 92 žmonės: 84 keleiviai ir 8 įgulos nariai.

Didžiąją dalį keleivių sudarė 64 Dukart raudonosios vėliavos akademinio dainos ir šokių A. Aleksandrovo vardo ansamblio dainininkai, įskaitant jo vadovą Valerijų Chalilovą.

Šis ansamblis, užsienyje prisistatantis Aleksandrovo Raudonosios armijos choru (The Alexandrov Red Army Choir), buvo įkurtas Stalino laikais, 1928 m., ir buvo bei iki šiol išliko vienas pagrindinių SSRS bei Rusijos muzikinės propagandos įrankių. Jo įkūrėjas Aleksandras Aleksandrovas – SSRS himno muzikos autorius, taip pat sukūręs dainas „Šventasis karas“, „Į žygį! Į žygį!“, „Nenugalima ir legendinė“.

Pastaruoju metu ansamblis aktyviai reiškėsi, apdainuodamas Rusijos agresiją Ukrainoje (daina „Mandagūs žmonės“, 2014, koncertas Kryme iškart po jo užgrobimo 2014 m. kovo 19–20 d.). Pranešama, kad dainos „Mandagūs žmonės“ žodžių autorius Antonas Gubankovas taip pat skrido katastrofą patyrusiu lėktuvu.

Katastrofa pasibaigusio skrydžio tikslas buvo nuskraidinti šį chorą į naujametinį koncertą Alepą užgrobusiems Rusijos kariams. Pranešama, kad choro vadovas V. Chalilovas kartu skristi kvietė ir dainininką Josifą Kobzoną, kuris yra ir teroristinės organizacijos „Donecko Liaudies Respublika“ garbės konsulas, tačiau J. Kobzonas atsisakė dėl to, kad turėjo išvykti pagal medicininę vizą (jam yra draudžiamas įvažiavimas į Europos sąjungą dėl aktyvios paramos Ukrainos teritorijų okupacijai).

Kartu su Aleksandrovo choru skrido 9 Rusijos propagandinių telekanalų atstovai, 8 ekipažo nariai. Taip pat drauge su jais žuvo gydytoja Jelizaveta Glinka, vežusi medikamentus Latakijos universitetinei ligoninei. Ji ir jos vadovaujamas fondas „Teisingoji pagalba“ pastaruoju metu teikė medicininę pagalbą vietose, nukentėjusiose nuo Rusijos karų, – Donbase ir Sirijoje.

Įtariama, kad aviakatastrofos priežastimi galėjo būti teroristinis aktas, tačiau Rusijos gynybos ministerija šią versija vadina mažai tikėtina ir mano, kad pagrindine priežastimi galėjęs būti techninis gedimas. Lėktuvas po 20 minučių skrydžio subyrėjo ore. Lėktuvo nuolaužos aptiktos netoli Sočio, 1,5-7 km nuo kranto atstumu, 50-70 m gylyje.

Kadrai iš Aleksandrovo choro koncerto Kryme 2014 m. kovo 19–20 d.

[youtube]https://youtu.be/u8l00b_HPHw[/youtube]

Aleksandrovo choro daina, skirta Krymo okupantams pašlovinti:

[youtube]https://youtu.be/bpp8bHn0Yu8[/youtube]

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė