Mirė buvęs Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkas, žymus išeivijos atstovas Bronius Nainys (video) (2)

Bronius Nainys (1920-2016) | youtube.com stop kadras

Bronius Nainys (1920-2016) | youtube.com stop kadras

Gruodžio 20 d. JAV mirė buvęs Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkas, ilgametis žurnalo „Pasaulio lietuvis“ redaktorius Bronius Nainys. Jis ėjo 96-uosius metus.

„Drąsiai galiu teigti, kad buvo mano mentorius ir patarėjas. Susipažinti man teko pereitais metais Čikagoje. Jis mane iš pagrindų ištyrinėjo, kritiška akimi žiūrėjo, bet ant galo tapome draugais. Siuntė daug elektroninių ir paprastų laiškų buvo tikru patarėju daugeliu klausimų, nors ne su viskuo sutikdavo. Išėjo didis PLB kūrėjas, patriotas ir mentorius. Džiaugiuosi, kad galėjau su juo susipažinti“, –  sako Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Dalia Henkė.

B. Nainys gimė 1920 m. lapkričio 15 d. Grikpėdžių kaime, Pašvitinio valsčiuje, Šiaulių apskrityje.

1939 m. baigė Linkuvos gimnaziją, 1940 m. – Kauno karo mokyklą. 1943 m. – inžinerijos studijas Vytauto Didžiojo universitete, 1963 m. – Ilinojaus technologijos institutą.

Pirmosios sovietų ir nacių okupacijų metais dalyvavo rezistencijoje. 1944 m. dalyvavo Sedos kautynėse, pasitraukė į Vokietiją. 1950 m. persikėlė į JAV, nuo 1960 m. gyveno Čikagoje. Buvo aktyvus ir veiklus Amerikos lietuvių ir Pasaulio lietuvių bendruomenių narys, išeivijos spaudos bendradarbis, redaktorius.

Laidotuvės įvyks gruodžio 23 d., penktadienį, Pal. Jurgio Matulaičio misijoje, Lemonte (Ilinojus, JAV). Atsisveikinimas vyks nuo 8:30 val. ryto. 10:30 val. bus aukojamos šv. Mišios už jo sielą. Laidotuvės Šv. Kazimiero kapinėse.

Velionio artimieji vietoje gėlių prašo aukoti Pasaulio Lietuvių Centrui arba lietuvių meno ansambliui ,,Dainava“.

Bronius Nainys apie 1941-ųjų metų birželio įvykius:

Kategorijos: Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė