Seimo Pirmininkas: Lietuvos valstybės simboliams – piliakalniams – bus skiriamas ypatingas dėmesys (0)

seimo-pirm-vaidotu-lygiu-bei-docentu-dr-albinu-tebera_kanceliar-nuotr

Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis (viduryje) su Vaidotu Lygiu (dešinėje) bei docentu dr. Albinu Tebėra (kairėje) | lrs.lt nuotr.

Gruodžio 21 d.  Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktoriumi dr. Vaidotu Lygiu bei docentu dr. Albinu Tebėra. Su specialistais Pirmininkas kalbėjo apie šalies piliakalnių būklę, aptarė Gedimino kalno bėdas.

Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad piliakalniai, prie jų esančios gyvenvietės, šventvietės, kapinynai, pilkapiai, senieji keliai yra lietuvių tautos tapatumą stiprinančios vertybės ir į tai, kad daugelio jų reikšmė iki šiol neįsisąmoninta, o apsauga nepakankama, dar birželio mėnesį nutarė 2017-uosius paskelbti Piliakalnių metais.

„Specialistai neatlygintinai siūlo savo paslaugas sprendžiant Gedimino kalno ir kitų šalies piliakalnių problemas. Jie prisijungtų prie piliakalnių tvarkymo darbų užtikrinant jų stabilumą ir apsaugą“, – sako V. Pranckietis  ir teigia, kad dr. A. Tebėra  tampa visuomeniniu Seimo Pirmininko patarėju ir papildys visuomeninių patarėjų kolegiją. Dr. A. Tebėra patars miškų, aplinkos inžinerijos ir aukštojo mokslo klausimais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventvietės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė