Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia į blukio deginimo apeigas (0)

Blukvilkio šventė | llbm.lt nuotr.

Blukvilkio šventė | llbm.lt nuotr.

Gruodžio 31 d.,šeštadienį, 12 val. Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse kviečia sudeginti per metus susikaupusias visas blogybes! Nuo muziejaus miestelio blukvilkiai vilks ir degins blukį – lai sudega rūpesčiai ir bėdos! Šventės rengėjai žada daug linksmybių, vaišių, šokių ir dainų. Šis blukio deginimas muziejuje – jau trečiasis.

XIX a. per Kalėdas po Žemaitijos kaimus vaikščiojo vadinamieji blukvilkiai – vaikinai, kurie su dideliu triukšmu, mušdami tabalus, vilkdavo blukį. Taip užsukdami į kiekvieną kiemą, surinkdavo visą blogį. Blukį vėliau iškilmingai sudegindavo kaip sunkų praėjusį metą.

Šventės rengėjai sako, kad kalėdinio blukio apeigos tikrai yra ne visiems žinomos. Šiuo renginiu muziejininkai siekia, kad lankytojai ne tik išvystų ši apeigą, bet ir patys jame dalyvautų – juk kiekvienas nori atsikratyti per metus susikaupusiomis bėdomis, pykčiais ar negandomis. Tą padaryti bus galima trinktelint per blukį lazda ar kokiu kitu daiktu, galvojant apie tai, kas neišsipildė, kas trikdo ir pykdo mus mūsų viduje. Kiti galės užrašyti ant lapelių tai, kas guli ant širdies, ir sudeginti kartu su blukiu.

Lietuvos liaudies buities muziejus šiais metais švenčia 50-ties metų įkūrimo sukaktį. Kalėdinio blukio deginimo šventė – tai paskutinis metų renginys, skirtas muziejaus penkiasdešimtmečio minėjimui.

Dalyvavimas šventėje ikimokyklinio amžiaus vaikams nemokamas. Suaugusiems – 3 Eur. Mokiniams, studentams, pensinikams – 2 Eur.  Lietuvos liaudies buities muziejaus 50-mečio įkūrimo proga 1966 metais gimusiems – nemokamai.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė