Rašytojų sąjungos premija paskirta poetei Giedrei Kazlauskaitei (0)

Giedrė Kazlauskaitė | LRS nuotr.

Giedrė Kazlauskaitė | LRS nuotr.

26-oji Lietuvos rašytojų sąjungos premija skirta poetei Giedrei Kazlauskaitei už naujausią eilėraščių rinkinį „Singerstraum“.

Apdovanojimas kaip visada bus įteiktas sausio 6-ąją, Trijų Karalių dieną.

1980-aisiais gimusi G. Kazlauskaitė – poetė, literatūros kritikė, „Šiaurės Atėnų“ redaktorė, yra išleidusi apsakymų knygą „Sudie, mokykla“ (2001 m.) bei tris poezijos rinkinius – „Heterų dainos“ (2008 m.), „Meninos“ (2014 m.) ir „Singerstraum“. Už kūrybą poetė pelnė ne vieną reikšmingą apdovanojimą.

Kasmetinė Lietuvos rašytojų sąjungos premija skiriama už didelės vertės kūrinį, išleistą per pastaruosius dvejus metus. Premijos laureatais yra tapę Antanas A. Jonynas, Jurgis Kunčinas, Nijolė Miliauskaitė, Romualdas Granauskas, Sigitas Geda, Danutė Kalinauskaitė, Andrius Jakučiūnas ir kt.

Giedrė Kazlauskaitė | LRS nuotr.

Giedrė Kazlauskaitė | LRS nuotr.

Didelio kritikų ir skaitytojų dėmesio sulaukusi G. Kazlauskaitės „Singerstraum“ pateko į „Metų poezijos knygų“ penketuką, o neseniai vykusiame festivalyje „Panevėžio literatūrinė žiema“ poetei įteikta savivaldybės mero premija „už tikros išpažintinės poezijos ir tikros išpažintinės poetės galią“.

„Ši knyga, būdama kiek darnesnė, vientisesnė už pirmtakes, labiau pratęsia ir papildo individualų, detalizuotą, nelabai tvarkingą, bet kartu gana organišką ir labai konkretų Giedrės Kazlauskaitės poetinį pasaulį, negu kaip nors jį taiso ar keičia. Šie eilėraščiai neužrašyti krauju ar neiškalti akmenyje, jie, kaip sakyta, tiesiog išsiuvinėti raudonu siūlu. Tačiau knyga visiškai ne amatininkiška, o netgi labai pavykusi, drąsi ir originali, tiek savo keista idėja, tiek jos išpildymu.“ (Kamilė Šopytė. Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraštis „Metai“, 2016 Nr. 7 (liepa)

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Menas | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė