Kurtuvėnai kviečia moksleivius susipažinti su kalėdiniais papročiais (0)

kaimiska-toba-vstt-lt

vstt.lt nuotr.

Kalėdos – tai amžinybe virstanti akimirka, kuomet iš seno gimsta nauja, kuomet prasiveria anapusinio pasaulio vartai, ir galime sustoti ties praeitį ir ateitį, mirtį ir gyvenimą skiriančia riba. Šiandien suvokti šios nakties virsmą, gali padėti senųjų baltų apeigų atgarsiai, pasiekę mus papročių ir tradicijų forma.

Norinčius per Kalėdas išgirsti ne vien varpelių skambėjimą ar išsidalinti Kalėdų senelio dovanas, Kurtuvėnų regioninis parkas moksleivius kviečia į renginį „Kelias į Kalėdas“. Susirinkusieji prisimins pagrindines metų šventes, kartu gamins šiaudinius eglutės papuošalus, bus žaidžiami tradicinius lietuviški žaidimai, ragaujami Kūčių patiekalai, bus mėginama burtais žvilgtelėti į ateitį. 

Programa:

Susitikimas troboje;

Trumpas metų švenčių pristatymas;

Šiaudinių girliandų vėrimas;

Kūčių stalo klojimas;

Maisto dalijimasis;

Advento žaidimai;

Burtai (šiaudo traukimas, vaško liejimas).

 Programa skirta 5-12 klasių moksleiviams, trukmė – apie 2 val.

Į renginį galima atsivežti vieną kitą Kūčių patiekalą. Programa vyks kaimiškoje troboje, todėl kviečiama nepamiršti šiltai apsirengti

Registracija Kurtuvėnų regioninio parko direkcijoje, teirautis Jurgitos Bartkuvienės  tel. 8–41–370333,  el. p. gamtosmokykla@kurtuva.lt

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Mes baltai, Šventės, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė