Paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos 2016 m. apdovanojimo laimėtojai (0)

kadras-is-l-mikutos-_saltos-ausys_monoklis-lt

Kadras iš L.Mikutos filmo „Šaltos ausys“ | monoklis.lt nuotr.

Gruodžio 16-osios vakare Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau 18-ą kartą paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai.

Pagrindinis prizas atiteko režisieriaus Lino Mikutos filmui „Šaltos ausys“ – už jautrų ir brandų pasaulio matymą. Specialiuoju diplomu pažymėtas režisieriaus Igno Miškinio filmas „Karalių pamaina“ – už naujos lietuviško kino dramaturgijos paieškas. Antras specialusis diplomas paskirtas režisierės Agnės Marcinkevičiūtės filmui „Prisimenu motinos balsą“ – už profesionalų ir įtaigų išskirtinės asmenybės kino portretą.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai skiriami už reikšmingiausius Sąjungos narių sukurtus kinematografijos kūrinius (kūrybinius darbus kine).

Apdovanojimų laimėtojus paskelbė Apdovanojimo komisijos nariai – Valdas Jakniūnas (komisijos pirmininkas), kino kritikė Rūta Birštonaitė, kino kritikė Neringa Kažukauskaitė, kino režisierė Ramunė Rakauskaitė ir kino operatorius Viktoras Radzevičius.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus paskelbė savo apdovanojimą „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“, jau aštuntus metus skiriamą žymiausiems Lietuvos kino meno kūrėjams. Šiemet jis atiteko kino režisieriui Šarūnui Bartui.

Režisierius Rimantas Gruodis už nuopelnus dokumentiniam kinui 70-ojo jubiliejaus proga pagerbtas Lietuvos kultūros ministerijos padėkos raštu.

Iškilmingą apdovanojimų vakarą praturtino muzikinio kvarteto „Festivo“ koncertas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė