Berlyne ir Strasbūre vyko lietuviški Kalėdų vakarai (0)

Šventė Strasbūre | URM nuotr.

Šventė Strasbūre | URM nuotr.

Skambant kanklėms ir smuikui Lietuvos bičiuliai Berlyne gruodžio 12 dieną susirinko į Advento vakarą, o lietuvių bendruomenės Strasbūre nariai su šeimomis gruodžio 9 dieną tradicinei šventei susibūrė Lietuvos nuolatinės atstovybės prie Europos Tarybos patalpose.

Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė pasidžiaugė, kad į šį Kalėdinį renginį susirinko gausus lietuvių būrys, padėkojo už aktyvią veiklą, palinkėjo kitais metais bendruomenei susitelkimo, aktyvumo, lietuviškų tradicijų puoselėjimo.

Atstovybės patalpose skambėjo mažųjų lietuvių lietuviškos dainos ir eilėraščiai, skirti Kalėdų Seneliui.  

Lietuvos ambasados Vokietijoje kartu su Saksonijos-Anhalto ir Lietuvos žemės ūkio ministerijomis surengtoje šventėje grojo Lietuvos atlikėjos seserys Lina Žilinskaitė (kanklės) ir Rasa Vaicekauskienė (smuikas), o jos dalyviai  galėjo įsigyti tradicinių rankdarbių kalėdinėje mugėje ir susipažinti su Lietuvos kulinariniu paveldu. Vakaro svečius pasveikino ambasadorius Deividas Matulionis ir Saksonijos – Anhalto aplinkos, žemės ūkio ir energetikos ministrė prof. dr. Klaudija (Claudia) Dalbert.

Lietuvos diplomatas padėkojo Saksonijos-Anhalto federalinės žemės atstovams už ryšių su Lietuva puoselėjimą. Jis palinkėjo visiems prasmingo laiko laukiant šv. Kalėdų ir geresnių, taikingesnių Naujųjų metų. „Linkiu daugiau optimizmo, pasitikėjimo ir daugiau tikėjimo mūsų vertybėmis ir gyvenimo būdu“, – sakė D. Matulionis.  

Lietuvos diplomatas taip pat pasveikino 75 m. gimtadienį švenčiantį Giunterį Toepferį, kuris jau daugiau kaip 20 metų teikia labdarą įvairioms institucijoms Lietuvoje. G. Toepferis daug dėmesio skiria ir iš Rytų Prūsijos į Lietuvą po Antrojo pasaulinio karo pabėgusiems „vilko vaikams“. Jis padėjo ne vienam iš jų atrasti savo giminaičius Vokietijoje.  

Ministrė  C. Dalbert džiaugėsi, kad 2016 m., bendradarbiaujat Saksonijos-Anhalto ir Lietuvos žemės ūkio ministerijoms, buvo užmegzti Trakų ir Mažeikių bendruomenių ryšiai su partneriais Stendal ir Kamann regionuose Vokietijoje.

Lina Žilinskaitė ir Rasa Vaicekauskaitė atliko Vidmanto Bartulio ir savo pačių parengtas kompozicijas. Jos nudžiugino vakaro svečius kalėdinėmis melodijomis ir netikėtais populiarios muzikos kūriniais.  

Renginyje dalyvavo daugiau kaip 200 politikų, diplomatų, verslo ir kultūros bei lietuvių bendruomenės atstovų. Rankdarbius pristatė Lietuvos tautodailininkų sąjunga.

Jau dešimtus metus rengiamas bendras Lietuvos ambasados Berlyne ir Saksonijos-Anhalto federalinės žemės renginys ne tik suburia Lietuvos draugus Berlyne, bet ir padeda stiprinti Lietuvos ir Vokietijos regionų ryšius. Saksonijos-Anhalto federalinę žemę ir Lietuvą sieja glaudūs istoriniai saitai. Šiuo metu ypač artimai bendradarbiaujama žemės ūkio ir kaimo plėtros srityse.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė