Kaip pasipuošti Kalėdoms neišlaidaujant? (0)

kalediniai-papuosimai_zirmunu_gimnazija

Kalėdiniai papuošimai. Žirmūnų gimnazija.

Gruodžio 15 d. vyksiančiame finaliniame „Vilnius Recyced Art Festival“ renginyje-varžytuvėse dalyvausiantys moksleiviai pristatys savo kalėdinių papuošalų sumanymus.

Šiame Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyksiančiame renginyje taip pat bus surengti atviri menininkų kūrybinai užsiėmimai, kuriuose iš senų, jau praradusių savo tikrąją paskirtį daiktų, bus kuriami netikėti meniniai dirbiniai, skulptūros. Nebenaudojami trikotažiniai marškinėliai virs pirkinių krepšiais, tualetinio popieriaus ritinėliai – saldainių slėptuvėmis bei Kalėdinėmis puošmenomis, audinio atraižos, papuoštos sagutėmis ir karoliukais virs eglučių girliandomis, vielutės ir virvelės virs žmogučiais ir raktų pakabukais.

Moksleiviai dalinasi sumanymais, kaip papuošti patalpas – namus, klasę, įstaigą – šventėms, kuriant papuošimus iš nebenaudojamų, nereikalingų daiktų, antrinių žaliavų.

Patiems pasigaminti šventines puošmenas iš atlikusių, nebenaudojamų daiktų ar medžiagų – nemenkas iššūkis kartu kuriantiems žmonėms: tėveliams su vaikais, moksleiviams, kolegoms ar draugas.

kalediniai-papuosimai-joniskio_r_zagares_gimnazija

Kalėdiniai papuošimai. Joniškio r. Žagarės gimnazija

Vielinis statybinis tinklas ar polikarbonato gabalas gali virsti kalėdine eglute, prie kurios puikiai dera žaisliukai iš varžtų ir veržlių ar sidabru padengtų plastiko butelių, laikraščių virvelės gali virsti šventinių rūbų rinkiniu, kartoninės dėžės – kalėdiniu miesteliu, putplasčio gabalėliai suverti ant medinių pagaliukų – puošniomis snaigėmis.

Šimtus panašių sumanymų namų, klasės ar biuro puošybai pristatys šalies 22 mokyklų komandos – perdirbto meno Kalėdinių papuošimų varžytuvių „Vilnius Recycled Art Festival“ dalyvės.

kalediniai-papuosimai_kauno_uniqum

Kalėdiniai papuošimai. Kauno UNIQUM

„Perdirbtas menas – tai ne tik kūrybos ar buvimo kartu džiaugsmas, tačiau ir darnaus, atsakingo elgesio pozicija. Pasitelkus šiek tiek kūrybos užmirštiems, nebenaudojamiems daiktams ar medžiagoms galima suteikti antrąjį gyvenimą ir taip mažinti žalingas vartojimo bei atliekų kiekio augimo pasekmes, – pastebi Lina Blaževičiūtė, Vilnius Recycled Art Festival rengėja. O geras, įkvepiantis pavyzdys, pasak L. Blaževiūtės, paveikiausias ugdymo metodas ir vaikams, ir moksleiviams, ir kolegų ar draugų komandoms.

kalediniai-papuosimai_anyksciu_a-baranausko_pagrindine

Kalediniai papuosimai. Anykščių A. Baranausko pagrindinė mokykla

Keletas darbų autorių:

  • Joniškio r. Žagarės gimnazijos kūrybinė grupė parodė, kaip senas, atlikęs nuo statybų nebereikalingas putplasčio gabalas gali virsti kalėdiniu papuošimu. Tereikia medinių smailių pagaliukų, ant kurių suveriami susmulkinti putplasčio gabaliukai ir suformuojama snaigė.
  • Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos bendraminčių studija NEIŠMESK  iš susukto popieriaus kūrė popierines egles, prie kurių derino iš plastikinių butelių pagamintus „Nykštukus“ ir „Angelus“.
  • Stakliškių gimnazijos komanda kalėdinius eglutės papuošimus kūrė iš statybinio vielinio tinklo, vielos, gipso, butelių, popieriaus.
  • Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos komanda pagamino eglutę iš polikarbonato ir papuošė ją, viela, įvairių mechanizmų detalėmis (varžtais, veržlėmis, poveržlėmis), sidabrinės spalvos siūlais.
  • Žirmūnų gimnazijos moksleiviai gamino papuošimus, atvirukus, žaisliukus eglutei iš antrinių žaliavų: laikraščių, senų drabužių, kartono.
  • Kauno kūrybos namai UNIQUM sukūrė „Debesų Kalėdas”, panaudodami likučius nuo pastato statybų ir sodo bei daržo reikmenų.
  • Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokiniai kūrė kalėdinę kompoziciją – miestą pasakai. Pagrindinė medžiaga – tai „bananinės dėžės iš prekybos centro.

 Daugiau darbų nuotraukas su aprašymais galima rasti Lietuvos vaikų ir jaunimo centro internetiniame puslapyje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė