Lietuvos diplomato knyga – tarp dešimties geriausių istorinių knygų Lenkijoje (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Lenkijos nacionalinės bibliotekos Krasinskių rūmuose gruodžio 9 dieną įvyko iškilmingas geriausios metų istorinės knygos paskelbimas. Tarp dešimties knygų pristatytų garbingam Kazimiero Močarskio (Kazimierz Moczarski) apdovanojimui gauti pateko ir Lietuvos diplomato Audriaus Žulio knyga „Lenkija Lietuvos užsienio politikoje 1938–1939 m. Diplomatijos istorijos studija“.

Zofijos ir Kazimiero Močarskio fondas, Lenkijos nacionalinis kultūros centras ir rėmėjai jau aštuntus metus rengia šį konkursą. Pristatytas knygas įvertino iš žinomų istorikų sudaryta komisija.

Pagrindinis geriausios metų istorinės knygos apdovanojimas atiteko žinomam Lenkijos istorikui profesoriui Andrzejui Nowakui už knygą „Pirmoji Vakarų išdavystė. 1920 metai – užmirštas appeasement‘as“. Į apdovanojimams pristatytų knygų dešimtuką taip pat pateko Timočio (Timothy) Snyderio knyga „Juodoji žemė: Holokaustas kaip istorija ir įspėjimas“, Andrzejaus Vielovieskio (Andrzejaus Wielowieyskio) „Prieš likimą“, Malgorzatos Fidelis „Moterys, komunizmas ir industrializacija pokario Lenkijoje“, Padrais Keni (Padraic Kenney) „Lenkijos Liaudies Respublikos kūrimas. Darbininkai ir komunistai 1945–1950“, Olos Hnatiuk „Drąsa ir baimė“, Anos Mačevič (Annos Machcewicz) „Maištas. Streikai Trimiestyje. 1980 m. rugpjūtis“, Andrzejaus Brzezieckio „Tadeuszas Mazowieckis. Mūsų premjero biografija“, Joanos Beatos Michlic „Svetimi kaip grėsmė. Žydo įvaizdis Lenkijoje nuo 1880 metų iki dabartinių laikų“.

Konkurse dalyvavo 2015 metais išleistos Lenkijos ir užsienio autorių istorinės knygos, susijusios su Lenkijos istorija ir apimančios laikotarpį nuo 1918 metų iki šių dienų.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė