Veronika Povilionienė prisipažįsta tos pačios dainos vienodai padainuoti nemokanti (3)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Gruodžio 14 d. 18 val. Klaipėdos universiteto Menų akademijos koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4) vyks pasidainavimų vakaras. Jį klaipėdiečiams dovanos savo 25-metį minintis Klaipėdos etnokultūros centras. Klaipėdiečiai turės nepaprastą progą praleisti vakarą su garsiąja liaudies dainų atlikėja Veronika Povilioniene. 

V. Povilionienė panašius vakarus Vilniaus mokytojų namuose rengia jau dvyliktus metus, tačiau uostamiestyje tokio adventinio vakaro dar nebuvo. Sugalvojusi tokius renginius, atlikėja norėjo, kad žmonės ne tik pasiklausytų koncerto, bet ir patys pajustų dainavimo džiaugsmą ir išmoktų ar prisimintų dainas. Pasidainavimai taip ir vadinasi „Vakarai su Veronika“.

Klaipėdoje V. Povilionienės vedamame vakare jos talkininkais taps klaipėdiečių mėgiamas folkloro ansamblis „Kuršių ainiai“, vadovaujamas Jolitos ir Alvydo Vozgirdų. Bus ne tik dainuojama, susirinkusiųjų laukia malonus pasikalbėjimas apie adventą, V. Povilionienės sampratą apie šį metą, dainų prasmes. Pasak dainininkės, „kartais dainų istorijos būna net įdomesnės už pačią dainą, be galo įdomu išgirsti, kaip buvo užrašyta kuri nors daina, o dar įdomesni jas padainavusių žmonių likimai.“

Veronika prisipažįsta tos pačios dainos nemokanti padainuoti vienodai, jai liaudies daina yra savotiškas džiazas, improvizacija. „Dainuojant liaudies dainas paprastai žiūrovų nėra, net jei salėje sėdintiems anksčiau neteko girdėti kažkurios dainos, užtenka išklausyti vieną posmelį, o tada įsijungti visiškai nebesunku. Labai tikiuosi, kad žmonės ateis ir mes drauge dainuosime. Man labai smagu, kai visi drauge traukia. Tada ir nepažįstami tampa savi, susibendrauja“, – kalbėjo V. Povilionienė.

Paprastai Veronika iš anksto nekuria plano, kaip vyks pasidainavimas. Viskas gimsta savaime ir nemaža dalimi priklauso nuo susirinkusiųjų. Todėl liaudies dainų mėgėjai gali būti tikri tik dėl vieno – bus daug ir nuoširdžiai dainuojama. 

Akivaizdu, kad klaipėdiečiai jau laukia šio vakaro, nes dar gerokai iki jo ne vienas stebėjosi ir dėkojo Klaipėdos etnokultūros centro darbuotojoms už tai, kad pasistengė prisikviesti į uostamiestį V. Povilionienę, mat mūsų mieste ji vieši itin retai.  

advento-vakaras-su-veronika-povilioniene-ir-folkloro-ansambliu-kursiu-ainiai-2016-12-14-1-2400

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė