Lietuvos verslo konfederacija (LVK) palankiai įvertino naujosios Vyriausybės planus orientuotis į aukštųjų technologijų sritį (0)

lietuvos-verslo-konfederacija-valdas-sutkus-grigelytes-nuotr

LVK prezidentas Valdas Sutkus | J.Grigelytės nuotr.

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) palankiai įvertino naujosios Vyriausybės, vadovaujamos Sauliaus Skvernelio, planus orientuotis į aukštųjų technologijų sritį, spartinti mokslo ir technologijų plėtros politiką, kurti naujas inovatyvias technologijas bei skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Tačiau kartu pastebi, kad veiksmų būtina imtis jau dabar.

Pirmadienį paskelbtoje septynioliktosios Vyriausybės, kurią suformavo Valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Lietuvos socialdemokratų partija, programoje planuojama tęsti pradėtą valstybės informacinių išteklių infrastruktūros konsolidavimo procesą, atverti valstybės informacinius išteklius, sudardant sąlygas ir privačiam sektoriui naudotis sukauptais valstybės informaciniais ištekliais, siekiant kurti naujas inovatyvias paslaugas.

„Teigiamai vertiname naujosios Vyriausybės planus kurti šiuolaikišką ir vientisą informacinės visuomenės plėtros politiką. Informacinių ir ryšių technologijų rinka sparčiai vystosi, todėl Lietuvai, norint neatsilikti šioje srityje, būtina ne tik investuoti į naujas technologijas, bet ir turėti aiškią strategiją. Todėl tikimės, kad Vyriausybės planai įtvirtinti vieną atsakingą instituciją už Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų sektorių, kuri bus atsakinga už valstybės informacinių technologijų ūkio valdymą, inovatyvių e-paslaugų plėtrą, duos teigiamų postūmių šioje srityje ir atneš ilgai lauktų teigiamų rezultatų“, –  sakė LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Vyriausybė savo planuose taip pat yra numačiusi sudaryti skaidrias ir sąžiningas sąlygas privačiam informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus verslui ir viešajam sektoriui bendradarbiauti, kuriant elektronines viešąsias paslaugas, inovatyvius IRT produktus.

LVK taip pat sveikina Vyriausybės planus sukurti centralizuotą ir skaidrią išlaidų, tenkančių informacinėms ir ryšių technologijoms valstybiniame sektoriuje, matavimo ir viešinimo sistemą. Ji leistų kontroliuoti ir viešai pateikti informaciją apie valstybės lėšų, skirtų informacinėms ir ryšių technologijomis, planinį paskirstymą ir faktinį panaudojimą.

LVK Skaitmeninės ekonomikos komisijos pirmininkas ir įmonės „Alna group“ generalinis direktorius Tomas Milaknis priduria, kad vieningai ir strategiškai valdomas valstybės informacinių technologijų ūkis sudarytų sąlygas racionaliau naudoti valstybės lėšas, o efektyvus e-paslaugų diegimas padės sumažinti valstybės valdymo kaštus.

„Matome, kad ši Vyriausybė turi aiškias vizijas ir tikimės valstybės lyderystės skaitmenizuojant Lietuvą, inovacijų e-paslaugų plėtroje. Tikrai laukiame, kad šios Vyriausybės kadencijoje įvyks proveržis naudojant ir pasirašant elektroninius dokumentus, bus įgyvendintas e-balsavimas. Tai atveria naujas galimybes ir verslui, bendradarbiaujant su valdžios institucijomis, kurti naujas technologijas bei sėkmingai jas eksportuoti į užsienio rinkas. Valstybės technologijų ūkį būtina konsoliduoti, kadangi didelės lėšos investuojamos į skirtingas informacines sistemas, kurios viena su kita yra nesuderintos. Tačiau norėtųsi, kad šie planai nebūtų nukeliami ateičiai, o būtų pradėti įgyvendinti, kaip įmanoma greičiau“, –  kalbėjo T. Milaknis.

Tikimasi, kad valstybės valdomos įmonės, teikdamos komercines paslaugas įtrauks į paslaugų savikainą išlaidas informacinėms ir ryšių technologijoms ir tokiu būdu neiškraipys rinkos, kai paslaugų savikaina skaičiuojama neįtraukiant visų patirtų ir savikainą sudarančių išlaidų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė