Lietuva nugalėjo tarptautiniame vokalistų konkurse Latvijoje „Riga Symphony 2016“! (0)

valerija-iljinaite-vokalistu-konkurse

Valerija Iljinaitė vokalistų konkurse Rygoje | rengėjų nuotr.

Šios savaitės pradžioje pasibaigusiame Tarptautiniame vokalistų konkurse Latvijoje „Riga Symphony 2016“ jaunuosius Lietuvos atlikėjus lydėjo neįtikėtina sėkmė: Didysis festivalio prizas  Grand Prix bei penkios pirmos vietos atskirose amžiaus ir žanro kategorijose iškeliavo į Lietuvą. Konkurso laimėtoja tapo jauna atlikėja iš Lietuvos Valerija Iljinaitė.

Gausus Lietuvos jaunųjų atlikėjų būrys, vadovaujamas vadovės Astos Bagdonavičienės, antradienį grįžo iš tarptautinio vokalistų konkurso „Riga Symphony 2016“. Lietuvos pasirodymas šių metų konkurse buvo itin sėkmingas – iškovotas Didysis festivalio prizas Grand Prix bei dar penkios pirmos vietos atskirose amžiaus ir žanro kategorijose.

Šiemet tarptautinė šventė „Riga Symphony 2016“ sulaukė daugiau nei 250 solinių ir vokalinių grupių pasirodymų iš 24 pasaulio šalių: Latvijos, Lietuvos, Estijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Kazachstano, Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžano, Čekijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Bosnijos ir Hercagovinos, Makedonijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos, Maltos, Lenkijos, Serbijos ir kt.

Po visą dieną trukusios konkursinės dienos skirtingose salėse buvo paskelbti šeši pretendentai į Didįjį festivalio prizą: viena iš jų – Lietuvos atstovė 20-metė Valerija Iljinaitė. Iškilmingo Gala koncerto pabaigoje ji buvo paskelbta ir visos šventės nugalėtoja bei 1000 eurų piniginio prizo laimėtoja. Ji konkurse atliko Dainiaus Pulausko dainą  pagal originaliai sukurtą aranžuotę „Pavakarys“.

Lietuvos kūrėjų grupės vadovė Asta Bagdonavičienė dalijosi įspūdžiais: „Valerijos daina skambėjo labai originaliai, puiki aranžuotė ir skambėjimas, smuikas, Valerijos artistiškumas ir užburiantis balsas – visa tai kartu sudėjus paliko neišdildomą įspūdį. Išgirdus Valerijos vardą, skelbiant nugalėtoją, akimirkai netekome žado, vėliau apėmė tikra euforija – juk Lietuvai dar nė karto nėra tekę laimėti šio aukšto lygio konkurso didžiojo prizo“.

Valerija konkurso super finale įveikė du konkurentus iš Kazachstano, du iš Rusijos ir vieną latvį, kurie taip pat buvo nominuoti pretendentais į Grand Prix.

„Negalėjau patikėti, kad tai įvyko. Scenoje aidėjo fejerverkai, o aš negalėjau sutramdyti džiaugsmo ašarų. Tai buvo taip neįtikėtina. Važiavau be išankstinio nusistatymo, tikėjausi užimti prizinę vietą, bet apie didįjį Grand Prix net sapnuoti nesapnavau“, – džiaugėsi V.Iljinaitė.

Akivaizdu, kad Valeriją šiemet lydi sėkmė: ji tapo ir kito svarbaus tarptautinio konkurso, organizuojamo Lietuvoje „Muzikos talentų lyga 2016“, kuriame konkuravo per 200 jaunųjų atlikėjų iš 9 pasaulio valstybių, Grand Prix nugalėtoja, o vasarą atstovavo Lietuvą tarptautiniame menų festivalyje „Slavianskij bazar“ Vitebsko mieste.

Be Valerijos Iljinaitės Lietuvą „Riga Symphony 2016“ pristatė ir penkios solistės, kurios savo amžiaus ir žanro kategorijose taip pat pelnė aukščiausias – pirmąsias – vietas: Ieva Bagdonavičiūtė (13 m., vad. N. Maceikaitė), Karolina Lyndo (14 m., vad. N. Maceikaitė), Aurelija Savickaitė (20 m., vad. V. Iljinaitė), Miglė Pivoriūnaitė (20 m., vad. D. Babilaitė – Abarė) ir Santa Bubnelytė (25 m., vad. B. Skurstenė– Serdiukė).

„Riga Symphony 2016“ buvo organizuojamas penktą kartą. Jo organizatorė – žinoma Latvijos kompozitorė bei muzikos prodiuserė Jelena Loreina Švilpė.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė