Konkurencijos taryba „Ecoservice“ skyrė 601,7 tūkst. eurų baudą (2)

radialinfo.com nuotr.

radialinfo.com nuotr.

Konkurencijos taryba nustatė kad UAB „Ekoaplinka“, UAB „Ecoservice“ ir UAB „Marijampolės švara“ (toliau – Bendrovės), dalyvaudamos 2015 m. UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (toliau – UAB MAATC) organizuotame komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo paslaugų viešajame pirkime, derino komercinius pasiūlymus ir taip ribojo konkurenciją, teigiama pranešime spaudai. Šis konkurencijos ribojimas galėjo lemti didesnes komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo paslaugų kainas vartotojams.

2015 m. gruodžio 11 d. Konkurencijos taryba tyrimą pradėjo savo iniciatyva, įtarusi, kad 2015 m. UAB MAATC organizuotame viešajame pirkime dalyvavusios Bendrovės galimai derino teikiamus pasiūlymus.

Konkurencijos tarybos ekspertų surinkti duomenys rodo, kad su UAB „Marijampolės švara“ žinia, UAB „Ecoservice“ darbuotojas parengė UAB „Ekoaplinka“ komercinio pasiūlymo projektą, įskaitant ir kainą bei reikalingus kainos apskaičiavimo duomenis. UAB „Ekoaplinka“, nepakeitusi pasiūlymo kainos ir jos apskaičiavimo, tik minimaliai pakoregavusi projektą pateikė jį UAB MAATC. Be to, UAB „Marijampolės švara“ bei UAB „Ecoservice“ konsultavo UAB „Ekoaplinka“ kitais su pirkimu bei komercinio pasiūlymo teikimu susijusiais klausimais tiek prieš komercinių pasiūlymų pateikimą, tiek po pirkimo vokų atplėšimo.

„Bendrovių susitarimas pateikti suderintus komercinius pasiūlymus, įskaitant pasiūlymų kainas, sudarė sąlygas pasiekti tik joms naudingą rezultatą. Tokie Bendrovių veiksmai neleidžia abejoti, kad jos veikė ne savarankiškai, o derino savo veiksmus ir taip ribojo konkurenciją”, – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Už Bendrovių sudarytą draudžiamą susitarimą Konkurencijos taryba skyrė tokias pinigines baudas: UAB „Ekoaplinka“ 4100 Eur, UAB „Ecoservice“ 601 700 Eur, UAB „Marijampolės švara“ 48 500 Eur.

Nutarimas per 20 dienų nuo gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Primenama, kad šią savaitą Konkurencijos taryba taip pat nustatė, kad AB „Žagarės inžinerija” ir UAB „Rovaltra”, 2014 m. dalyvaudamos UAB „Fontas LT” organizuotame viešajame pirkime technikai pirkti, derino komercinius pasiūlymus, ir taip pažeidė Konkurencijos įstatymą. Už Bendrovių sudarytą draudžiamą susitarimą Konkurencijos taryba skyrė UAB „Rovaltra“ 70 400 Eur, o UAB „Žagarės inžinerija“ – 33 400 Eur baudas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

  1. Velniop lietuvių kalbą?:

    Tai konkurencijos taryba vadinasi „Ecoservice“? Ar konkurencijos taryba skyrė baudą firmai „Ecoservice“ ?

  2. Ošem pšeprašem!:

    Suklydau, pone, kaltas esmi 🙂 Turi būti:
    „Konkurencijos taryba skyrė 601,7 tūkst. eurų baudą įmonei „Ecoservice“”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė