Seimas ratifikavo Metro konvenciją (0)

Lietuvos Respublikos Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretą, ratifikavo 1875 m. gegužės 20 d. Paryžiuje pasirašytą Metro konvenciją su pakeitimais, padarytais 1921 m. spalio 6 d. Sevre. Už tai numatantį įstatymą balsavo 101 Seimo narys, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 1 Seimo narys, informuojama pranešime spaudai.

Metro konvencija yra tarptautinė sutartis, kuria buvo sukurta tarpvyriausybinė organizacija – Tarptautinis svarsčių ir matų biuras (BIPM), kurio paskirtis – užtikrinti matavimų vienovę ir koordinuoti matavimų taikymą ir pažangą tarptautiniu mastu. BIPM veikia vadovaujamas Tarptautinio svarsčių ir matų komiteto (CIPM), sudaryto iš 18 skirtingų tautybių mokslininkų, kuris yra pavaldus Generalinei svarsčių ir matų konferencijai (CGPM), sudarytai iš Metro konvencijos šalių vyriausybių atstovų.

Ratifikavus Metro konvenciją, Lietuvos Nacionalinis metrologijos institutas (NMI) ir valstybinius etalonus išlaikančios laboratorijos galės nemokamai kalibruoti valstybinių etalonų įrangą, tokiu būdu gaudamos aukščiausio lygio sietį su BIPM pirminiais etalonais, kas leis sutaupyti valstybės biudžeto lėšų, skiriamų valstybiniams etalonams išlaikyti, taip pat pagal poreikį galės dalyvauti aukščiausio lygio tarptautiniuose BIPM organizuojamuose raktiniuose ir CIPM konsultacinių komitetų palyginimuose, tokiu būdu užtikrinant kitų šalių pasitikėjimą Lietuvoje atliekamų matavimų rezultatais ir išduodamais kalibravimo liudijimais.

Nuo šiol Lietuva turės balsavimo teisę CGPM ir taip prisidės prie svarbiausių BIPM ir metrologijos klausimų sprendimo, Lietuvos NMI atstovai galės tapti CIPM konsultacinių komitetų nariais. Tai suteiks galimybę gauti naujausią metrologijos srities techninę informaciją ir dalyvauti tarptautiniuose finansuojamuose projektuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė