„Misija Sibiras“ dalyviai Prahoje pristatė savo asmenines patirtis (1)

URM nuotr.

URM nuotr.

Lietuvos ambasada Čekijoje kartu su CEELI (Vidurio ir Rytų Europos teisės iniciatyvos) institutu Prahoje gruodžio 6 dieną surengė projekto „Misija Sibiras“ pristatymą, kurio metu atidaryta misijos dešimtmečio fotografijų paroda ir surengta diskusija.

Kaip pradėdamas susitikimą teigė Lietuvos ambasadorius Čekijoje Edvilas Raudonikis, „šiuo renginiu norime priminti apie tragišką didelės lietuvių tautos dalies likimą, taip pat parodyti, kaip šių dienų Lietuvos jaunimas ieško ryšių su savo tautos praeitimi ir tiesia tiltus į ateitį“.

Diskusijoje dalyvavo misijoje buvę Karolina Tamašauskaitė ir Simonas Javita, Totalitarinių režimų tyrimų instituto bendradarbis ir projekto www.gulag.cz vadovas Štěpánas Černoušekas, Europinės atminties ir sąžinės platformos vykdančioji direktorė Nela Vinkelman ir Sacharovo muziejaus ir visuomenės centro Maskvoje direktorius Sergejus Lukaševskis. Pagrindinis diskusijos klausimas – kodėl reikia žinoti savo šalies istoriją?

K. Tamašauskaitė ir S. Jazavita diskusijoje akcentavo, kad organizacijos „Jauniems“ projektas yra skirtas skatinti lietuvių jaunimo pilietiškumą asmeniškai susipažįstant su skaudžia Lietuvos praeitimi. Jie pasakojo ekspedicijoje įsitikinę, jog asmeninės patirtys lengvai suartina skirtingų tautų atstovus. S. Lukaševskis atskleidė savo šeimos istoriją – seneliai žuvo nuo nacių Vilniaus gete, o tėvas tuo metu kalėjo lageryje Sibire. N. Winkelmann pabrėžė, kad tokie projektai, kaip „Misija Sibiras“ ištraukia iš užmaršties sovietinio režimo aukų atminimą ir tai yra labai svarbu šiandieniniame europinių realijų kontekste siekiant atsispirti radikalizmui ir supriešinimui.

Parodoje eksponuojama 17 didelio formato ant drobės atspausdintų nuotraukų, iliustruojančių 14 organizacijos „Jauniems“ per dešimtį metų surengtų ekspedicijų į Sibirą ir kitas lietuvių tremties vietas. Šiuo renginiu Lietuvos ambasada užbaigė projekto „Misija Sibiras“ pristatymo Čekijos visuomenei ciklą, kurio metu misijai skirta paroda buvo eksponuota Čekijos parlamente, apie projektą buvo pasakojama „Radio.jedna“ eteryje.

URM nuotr.

URM nuotr.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė