„Atspindžiai“: Birštonas kuria darną (video, nuotraukos) (0)

Birštonas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Birštonas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Pasakyti, kad Birštonas kuria darną – maža. Nes darną kuria visi ramūs ir jaukūs miesteliai, o ką jau bekalbėti apie kurortus. Tačiau ir tarp kurortų Birštonas yra tarsi tas Vaižganto deimančiukas, kuris turi savo švytėjimo istoriją ir paslaptį.

Šiandien Birštonas yra ypatingas. Šiltas, savas ir pasakiškai kalėdinis. Gal todėl verta jame pabūti būtent dabar. O jei jau nepabūti, tai bent jau mesti žvilgsnį į tą darną, kurią šis Miestas mums siūlo.

Gruodžio 6 d., Birštono kultūros centro salėje, visiems birštoniečiams ir miesto svečiams pristatytas filmas apie Birštono kurortą.

Birštono kurorto išskirtinumą atskleidžiančiame filme siekiama atsakyti į klausimus: „Kodėl verta rinktis Birštoną ir kuo jis patrauklus lietuviui ar užsieniečiui?“; „Kodėl reikėtų rinktis ne kitus miestus-kurortus, o būtent Birštoną?“; „Kokios Birštono gydymo tradicijos, gražiausios vietos ir patraukliausios pramogos?“.

„Pastebėjome, kad kurortui plečiantis ir tobulėjant, tampa vis sunkiau jį pristatyti per įvairius susitikimus. Pasitaiko, kad konferencijų metu per kelias minutes tenka išsamiai papasakoti, koks yra Birštono kurortas. Tai padaryti yra labai sudėtinga, kadangi kurortas turi begalę lankytinų vietų, puikių poilsio centrų, unikalią gamtą ir savo aurą. Taigi, nutarėme, kad atėjo laikas sukurti filmą, kuris per kelias minutes atsakys į klausimą – kodėl savo poilsiui ir nuostabiam laikui verta rinktis šį kurortą,“ – filmo atsiradimo priežastis vardijo Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.

Birštono turizmo centro užsakymu 9 min. trukmės filmą kūrė „Wide wings“ komanda, kuri šiuo metu yra itin populiari. Kūrybinei grupei buvo iškelti tikslai, kad filmas sudomintų įvairaus amžiaus atstovus, kad būtų parodytas kurorto visapusiškumas ir jo nauda.

Birštonas – nepakartojamas Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. 82 % Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje. Bendras savivaldybės teritorijos plotas – 124 km2. Birštono miesto plotas – 13 km2. Savivaldybę sudaro Birštono miestas ir Birštono seniūnija. Birštono savivaldybėje gyvena beveik 4900 gyventojų. Didesnė jų dalis, t. y. 2900, gyvena mieste, o likusieji – 46 Birštono seniūnijos kaimuose.

Nuostabūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius.

Nemuno vingiais keliavo ir jų grožį aprašė rašytojas V. Sirokomlė, apdainavo poetas J. Marcinkevičius, drobėse įamžino dailininkas N. Silvanavičius.

Tad ir pažiūrėkime filmą, kuris šiomis dienomis buvo pristatytas – džiaugsmingai ir jaunatviškai. Gal tam pristatymui stigo tik raudono kilimo, bet ar jis reikalingas, kai šviesą skleidžia Kalėdų stebuklo belaukiančios žmonių širdys.

Kategorijos: Alko radijas, Radijo ekskursija „Atspindžiai“, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė