75-ąjį gimtadienį švenčiantis signataras R. Gudaitis Seime pristatys savo naują knygą (0)

gudaitis_krantai

Romas Gudaitis | asmen. nuotr.

Signataras Romas Gudaitis savo 75-ąjį gimtadienį įprasmins išskirtiniu renginiu. Gruodžio 9 d. 13.30 val. sukaktuvių proga Seime jis pristatys savo naują knygą „Vytauto vergo įdagas. Rudnia iškeliauja į dangų“. Seimo skaitykloje bus atidaroma ir R. Gudaičio knygų paroda „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Vincui Ramučiui Gudaičiui – 75“.

Naująją R. Gudaičio knygą sudaro istorinė apysaka „Vytauto vergo įdagas“ ir novelių ciklas „Rudnia iškeliauja į dangų“. Apysakoje „Vytauto vergo įdagas“ netikėtu kampu atskleidžiamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto paveikslas, išryškinamos jo vidinės dramos, skausmingi religiniai ir geopolitiniai pasirinkimai. Apysaką galima skaityti ir kaip to meto mūsų valdovų dinastinių kovų detektyvą. Novelių cikle „Rudnia iškeliauja į dangų“, remiantis istorinės atminties fragmentais ir amžiais saugota dvasine tradicija, spalvingai atskleidžiami nedidelio Dzūkijos kampelio žmonių likimai bei jų bendravimo būdas.

Parodoje eksponuojami R. Gudaičio romanai „Sėjėjai“ (1981), „Kartos“ (1985), „Metaforų medžiotojai“ (1987), „Chamskio eros rytas“ (1996), eseistikos knygos „Mes – iš peršautų dainų krašto“ (2000) ir kt., taip pat atsiminimai ir apmąstymai apie to meto įvykius ir žmones, literatūra apie jį. Iš viso parodoje eksponuojama per 40 leidinių.

Romas Gudaitis – visiems žinomas rašytojas, eseistas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras. 1988-1990 m. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo tarybos narys, 1989-1990 m. SSRS Aukščiausiosios Tarybos narys, 1990-1992 m. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos (Atkuriamojo Seimo), jo Prezidiumo narys, 1993-1998 m. Lietuvos Respublikos Prezidento referentas.

R. Gudaičio knygos pristatymas vyks 2016 m. gruodžio 9 d. 13.30 val. Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Bendrosios ir bibliografinės informacijos skyriuje (Seimo skaitykloje), III r., 108 kab.

R. Gudaičio kūrybos paroda veiks iki 2017 m. sausio 6 d.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė